Prostě – když někteří lidé vyčnívají, tak si na jejich konto leckdo občas rád přisadí, a to jen proto, aby je trochu pošpinil.

Avatar
Původní autoři

Jiří Baťa
12. 5. 2016
To řekl na závěr rozhovoru pro Parlamentní listy.cz herec, pan Navrátil. A to aniž by si uvědomil, že právě on je takový, že tedy vlastně píše o sobě samém. Jinak pan Oldřich Navrátil jako významný člen pražské kavárny je zářným příkladem loajálního člověka nejspravedlivějším, nejpravicovějším idejím a cílům, jeden z těch nejzavilejších, nejreakčnějších a nejvíce podporujících proamerickou (topáckou) politiku, jinými slovy, je velmi platným užitečným idiotem ku prospěchu tolik jím uznávaných, navzdory tomu profláknutých politiků jako jsou Karel Schwarzenberg, Miroslav Kalousek a další významní pravicoví despotové panem Navrátilem vysoce ceněné TOP 09.

Neboť jak říká: „TOP 09je pro mě stále jediná alternativa. Jinak se stěhuju někam pryč“! Co tady ještě pohledává, když současné preference TOP 09 jdou dolů a nemá zrovna v poslední době na růžích ustláno, je otázka? Nejspíše proto, že není kam „se odstěhovat“, protože takové podmínky, jako má v Česku mu nikde ve světě nedají. Tak významný komediant to zase není a kůrka chleba je na obou stranách všude.

Nicméně své postoje, názory a hodnocení na současnou politiku, ale především na svého „oblíbence“ prezidenta Miloše Zemana a jeho mluvčího Jiřího Ovčáčka se pan Oldřich Navrátil vyjádřil opravdu tím nejtypičtějším pražskokavárenským, tedy „vysoce kultivovaným“ způsobem a sice, že „…už se těším, až budou tihle dva v prdeli“. Sice neřekl v čí prdeli, ale pro tak jednoznačné odsouzení je to dost důležité. Přímo osudové by pak mohlo být, kdyby tou prdelí byla zrovna ta jeho. Na druhé straně není od věci konstatovat, že na totéž se těší nemalá část občanů, až v té prdeli bude pan Navrátil. Se štěstím třeba zrovna v té nejmilovanější, pana Schwarzenberga, protože do té má již dlouhodobě nakročeno.

Jinak pan Navrátil jen potvrzuje , že jeho postoje vůči nejvyšším politikům, resp. posledním dvěma prezidentům jsou nadále konstantní, bez jakéhokoli kompromisu. Dokonce v protikladu těmto dvěma tvrdě kritizovaných, možno říct „neřádům“ tvrdě obhajuje postavení a osobní kvality Václava Havla, o kterém prohlašuje, že „ Havel byl originální politik, jedinečný člověk a nebyl to žádný ožrala.“ Z tohoto pohledu je patrné, že toho pan Navrátil o Havlovi ví asi stejně, jako o černé díře, přesto bude „Vaška“ srdnatě bránit. Na druhé straně se mu však dostává satisfakce v tom, že když ožralou není Havel, pak je jím určitě prezident Zeman. V tom má totiž naprosto jasno.

Jasno má také v případě motoristického gangu Noční vlci. Podle něj „To je všechno jeden ksindl vedle druhého a jeden agent vedle druhého a proto není dobré, že jezdí Evropou“. Chudák Navrátil, asi měl strach jít do divadla, aby jej některý ten ksindl nepřejel, případně ideologicky „neznásilnil“. No nic, v kostce jsem vyjádřil současnou rétoriku a pohled pana Navrátila, podle mě také pěkného ksindla, jen z jiného úhlu pohledu. Člověka, kterému totalitní režim dal možnost zařadit se mezi kulturní, vzdělané, rozumné a uznávané umělce, kteří svou prací vytváří pro lid příjemné, kultivované a  slušné prostředí slovy básníka „na prknech, které znamenají svět“.

Panu Navrátilovi se to daří jen hodně málo. Z kdysi uznávaného herce se stal obyčejný, peněz potřebný komediant, řiťolezec a posedlý antizemanovec, člověk, který má rád Karla Schwarzenberga, který je podle něj nejen velice moudrý muž, ale je také obdařen mnohaletými zkušenostmi a životní moudrostí a racionálním nadhledem. „ Jsem si jistý, že ani jeden z nich (ten druhý je Kalousek) by nespolupracoval s hlupáky“, říká pan Navrátil. S hlupáky jistě ne, zato s lidmi, kteří mají diametrálně odlišné, ne zrovna ty nejlidštější zájmy, než zbytek světa. Škoda však, že mu nedochází, jakými hlupáky a užitečnými idioty je pan Schwarzenberg také obklopen. Pan Navrátil totiž pro stromy nevidí les!

(Zdroj:http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Tesim-se-az-Zeman-s-Ovcackem-budou-v-prdeli-Havel-nebyl-zadny-ozrala-sdelil-PL-herec-Oldrich-Navratil-435120)