Byla poslankyně Jo Cox prostě obětována ?

Avatar
Původní autoři

Martin Prášek
17. 06. 2016  blog autora

V Británii vrcholí kampaň k referendu o Brexitu. Nevyvíjí se vůbec dobře pro vládu a příznivce setrvání Velké Británie pod křídly Bruselu. Den za dnem zastánci Brexitu v průzkumech získávají náskok.Musí se přeci něco stát. A ono jo.

Dnes, 16 června 2016 byla na ulicích městečka Bristall, poblíž Leedsu a Bristolu zabita poslankyně za levicovou Labour Party, 41 letá Jo Cox, matka dvou dětí. Poslankyně, která byla zastáncem jednak přílivu imirantů. (viz její nástupní řeč, zdroj twitter)

jednak Evropské integrace a jednou s tváří kampaně “Remain” (zůstat).

Útočník 52 letý zahradník (jak ze špatné detrektivky) Thomas “Tommy” Mair na ni vypálil tři rány z pistole a poté svůj útok dokonal nožem se stopu dlouhou čepelí. Jo Cox podlehla devastujícím poraněním těsně po převozu do nemocnice.
 

To je s podivem, vždyď Británie je již řadu let tzv gun free zóna, tak kde ten člověk mohl opatřit zbraň?

Oo roku 1997, kdy pod vlivem masakru na škole v Dunblane, snad nejstriktnější. Prakticky zakazuje jakékoliv vlastnictví střelných zbraní občany. Je veřejným tajemstvím, že za to občané zaplatili raketovým nárůstem loupežných přepadení a násilných trestných činů. Restrikce jsou striktní, že dokonce Britští olympijští střelci jezdí trénovat střelbu za hranice (sic !). A i nůž se stopu dlouhou čepelí je v UK ilegální.

Byl vrahem skutečně pravicový extremista a především odpůrce setrvání Británie v EU jak zní prozatímní oficiální verze ? Při svém útoku přeci křičel “Britain first !” Samozřejmě, jen náhodnou shodou okolností se “Britain first” jmenuje Britská pravicová a konzervativní strana, mající v programu odpor k imigrantům a samozřejmě brexit. A již vydala komuniké, že s útokem nemá nic společného, že “pokládá jeho výkřik za slogan, ne za označení jejich strany“.

Taky cítíte, že tu něco nesedí ??? Kde si kupříkladu mohl pološílený 52 letý zahradník v tak striktně regulované a tolika kamerami a policisty prolezlé Británii zbraň a náboje, aniž by jej někdo udal ?? Buďto musel být gengster, zločinnec, mafián. A nebo…. Před druhou možností vstávají vlasy hrůzou na hlavě. Znamenala by totiž, že se příznivci Evropské integrace neštítí za účelem manipulace davy ani vzít lidský život.

Do otevření volebních místností k referendu o Brexitu se již doslova stříhá pravítko. Počet nerozhodnutých lidí klesá, počet zastánců brexitu dle průzkumů roste a čas vládě i europeistům již nedovoluje jejich přesvědčení standardními politickými prostředky jako doomsayngem, vydíráním, hraním na nízké pudy a manipulací. je třeba rázný – a nestandardní zákrok mimo veškeré mantinely. Je třeba vyrobit proevropského mučedníka. Je velmi pravděpodobné že zrovna TAKHLE někdo přemýšlel. Možná i sama Cox (sebeobětování )? Její manžel jen pár desítek minut po její smrti vyzývá lid: “sjednoťte se v boji proti nenávisti, která ji zabila (“to unite to fight against the hatred that killed her”) …. takhle se přeci manžel pár minut po smrti své manželky nechová….

Že by hořel Reichstag a střílelo se na Gliwickém vysílači ? Kdy budou razie proti zastáncům Brexitu?

Cui bono ??

Jedno je však jisté. Již nyní se formuje její mučednický kult. Jak v médiích tak na sociální síti. Politici se předhánějí s kondolencemi a prohlášeními. A je jisté, že zastánci Brexitu, kteří jsou teď defakto pokládáni za sprosté vrahy, dnes utrpěli těžkou ránu. Nebylo je možno porazit argumentací, budou poraženi emocemi a soucitem s obětí. Jaká to náhoda. Zdá se také že je už proto připravena i krycí historka, jak se vrah dostal ke zbrani – že “zbraň vypadala podomácky vyrobená” (by BBC). Hm, zřejmě si šikula vyrobil doma i náboje a z nedostatku jiné práce lil kule a z hnoje extrahoval dusičnany do střelného prachu.

A bim ho, a jaký byl Brexit…..

A až bude nebezpečí Brexitu zažehnáno, vsadím se, že se dozvíme, samozřejmě po usilovném vyšetřování, kdy se to bude rojit Arschloch Holmesy po celé Británii, že Thomas “Tommy” Mair byl chorý duševně zaostalý, jednal jen ve svém pohnutí mysli. A že velmi brzo a za záhadných okolností umře. A možná to stihne ještě rychlejc, než Lee Harvey Oswald.

PS:
výše uvedený tex nevyjadřuje jakýkoliv souhlasu s násilím, extremizmem a jinými negativními jevy.

PPS: Upřímnou soustrast rodině i přátelům Jo Cox. R.I.P