Petr Hájek po Brexitu varuje: Diktátoři jsou nepoučitelní. Bruselská obluda teď začne řádit s ještě větší silou. Hořký konec se ale blíží

Avatar
Původní autoři

rozhovor
25. 6. 2016 ParlamentníListy

Brexit je prohrou nejen premiéra Velké Británie Davida Camerona, ale i Bruselu, německé kancléřky Angely Merkelové či premiéra Česka Bohuslava Sobotky. Myslí si to bývalý kancléř Václava Klause a šéfredaktor serveru Protiproud.cz Petr Hájek.
„Neuvěřitelné se stalo skutečností: Británie odchází z Evropské unie! Totalitní spolek řízený nevolenými elitami dostal drtivou ránu, která se může změnit v celkový knock-out. Ve chvíli, kdy všichni svobodymilovní občané nejen Velké Británie, ale celé Evropy slaví dosud největší – a fakticky první skutečné – vítězství v boji na život a na smrt s obludou, která se ještě včera zdála většině neporazitelná, je třeba současně zachovat chladnou hlavu,“ říká úvodem Hájek.

Podle něj je britské vítězství ohromující a je důkazem, že nic není na věčné časy a že má smysl bojovat za svobodu země do poslední chvíle. „Nemylme se však – berlínsko-bruselská obluda zdaleka není mrtvá. Jen těžce zraněná,“ dodal. Velezrádný Cameron podle něj špatně vsadil na ‚nevíru‘.“

Původní text ZDE.

„Hrůza současných ‚majitelů Evropy‘ z dominového efektu je neskrývaná. Pokusí se však, aby ji brzy zahalila obvyklá mlha lží a manipulací. Diktátoři jsou totiž z definice nepoučitelní. Nejde to silou? Půjde to ještě větší silou. Ale mýlí se. Zase si lžou do kapsy. A budou až do hořkého konce,“ dodal Hájek. Všímá si totiž toho, jak manipulátoři lhali s průzkumy veřejného mínění a možná i s vraždou na objednávku. „Po uzavření volebních místností ztráceli hlavu už i lídři kampaně za odchod z EU. Nigel Farage (UKIP) smutně konstatoval, že patrně prohrál. Boris Johnson, hlavní odpůrce premiéra Camerona v Konzervativní straně a zřejmě rozhodující tvář kampaně za svobodu, už hlásil, že asi odejde z politiky. A hle: Jen pár hodin nato je pravděpodobně novým premiérem země, poté, co Cameron ohlásil ‚pomalou‘ rezignaci. Tohle je, myslím, jedno z hlavních poučení této dějinné chvíle: velkolepé manipulace našich žalářníků předstírajících demokracii – selhávají,“ dodal Hájek.

Lidem najednou dochází, že strašení s odtržením Skotska, hospodářským zhroucením, vyhrožování izolací Velké Británie od evropského hospodářského prostoru bylo jen blufování a součástí kampaně – nic takového se podle Hájka nestane.

(celý text ZDE)