Google podlehl topografickému kreténismu Kyjeva

Avatar
Původní autoři

National Geographic CrimeaJan Urbach
29.7.2016   Vaše věc

Dekomunizace“ obcí Krymu na mapách Google je podobná topografickému kretenismu, prohlásil vicepremiér krymské vlády, ministr vnitřní politiky, informací a spojení republiky Dmitrij Polonskij.

Reagoval tak na dřívější informace, že servis Google Maps se podřídil rozhodnutí kyjevských úřadů a „dekomunizoval” názvy jednotlivých obcí na Krymu. Tak třeba město Krasnoperekopsk se nyní na mapách Google jmenuje Jany Kapu, z obce Krasnogvardějskoje se stal Kurman. Kirovskoje se změnilo na Isljam Terek a Sovětskij na Išky. 

„Lidé pravděpodobně trpí topografickým kretenismem a poté, co všechno přejmenují, jejich nemoc podle mého názoru jen zesílí, to je ale jejich problém. Rusko má svoje kartografické služby, my Google používat vůbec nemusíme, abychom se orientovali v prostředí,” řekl pro RIA Novosti Polonskij.
Vicepremiér vyjádřil názor, že Google zaznamená úbytek ruských uživatelů jeho kartografických služeb. „My označujeme naše města a obce tak, jak se ve skutečnosti jmenují, a ne tak, jak se někomu chce,” podtrhl.