Aktualne.cz: Poplašná zpráva o tom, co jedna paní povídala – pro čtenáře mdlého ducha

Avatar
Původní autoři

Ivan David
3. 8. 2016
Se zájmem pozoruji, kdo všechno je ochoten se znemožňovat pokusy paušálně zpochybňovat nezávislé informační zdroje. Je krajně naivní se domnívat, že osoby zasažené touto propagandou budou její magickou silou přitaženy k čerpání z jediné studnice pravdy (a lásky), tedy z prorežimních médií. Aktualne.cz vydalo dnes článek o tom, že “policie vyvrací hoaxy” (zde). Vybralo si však zvláště pochybný příklad “hoaxu” a tak zpochybňuje spíše samo sebe, policii a “systém” (režim).

Hoaxem má být jakási blíže nespecifikovaná zpráva, že “muslimové zaútočí v Česku”. Dozvídáme se doslova, že někdo napsal a jiní sdíleli, že to jedna paní povídala a to na základě toho, že jí to řekl nějaký muslim v obchodním domě. To je pro Aktualne.cz “hoax”, tedy podle slovníku: “falešná zprávu, mystifikace, novinářská kachna, podvod, poplašná zpráva, výmysl, žert, kanadský žertík”.

Jakou asi věrohodnost bude připisovat čtenář s IQ nad 90 (asi 3/4 populace) takové zprávě? Někdo neznámý informuje o nějaké paní, které něco řekl údajně nějaký muslim údajně v obchodním domě… Je taková zpráva způsobilá vyvolat paniku u osob nad pásmem slabomyslnosti. Těžko. Přináší Aktualne.cz nějaký důkaz o její nepravdivosti? Nepřináší. Proč by nemohla být pravdivá? Proč by jedna paní opravdu nemohla něco povídat?

Aktualne.cz nestačí, že zesměšňuje sebe, zesměšňuje také Policii ČR: “Každé podobné oznámení policie prověřuje, nově se jimi zabývá také Národní centrála proti organizovanému zločinu“, řekla mluvčí policejního prezidia Ivana Nguyenová.” No, pozdrav pánbůh… Jestli “takové” zprávy policie prověřuje a tím nás zřejmě chrání (a také nám asi pomáhá), pak se nemůžemě divit, že se nedostává kapacit na objasňování z hlediska naší bezpečnosti relevantní trestné činnosti. Paní mluvčí má na mysli poplašné zprávy “které mohou vyvolat obavy z teroristického útoku”. Aktualne.cz inteligentně nabídla jediný příklad – jak jedna paní povídala.

Každého daňového poplatníka potěší, pokud se opravdu takovými zprávami zabývá navíc “Národní centrála proti organizovanému zločinu” (kliknutím se ovšem o ní nic nedozvíme). Hned se cítíme bezpečněji!

Aktualne.cz ještě připomíná HateFree Culture, kterou označuje jako “vládní iniciativu”. Jako bývalý člen vlády (na sklonku minulého století, kdy jsme ještě nezažívali dobrodiní přicházející z Bruselu), jsem chtěl vědět co by to mělo být “vládní iniciativa”. Dozvěděl jsem se, že to je “projekt , který iniciovala Agentura pro sociální začleňování při Úřadu vlády České republiky”. Další parazitní organizace realizuje další nesmyslný projekt. Kolik to asi stojí?

Takže napsat, že “jedna paní povídala” je organizovaný zločin… Ach, jak jsou ty nezávislé weby nebezpečné! Jak je potřeba je zastrašovat, že budou označeny jako “organizovaný zločin”, tedy horší než individuální poslech rozhlasových zpráv z Londýna za druhé světové války…

Jedna z charakteristik inteligence je schopnost rozpoznat důležité od nepodstatného…