Giulietto Chiesa: Miloševič byl uznán nevinným; objednatelé tribunálu s ním by měli sedět na lavici obžalovaných

Avatar
Původní autoři

15. 8. 2016      zdroj
Mezinárodní trestní tribunál pro bývalou Jugoslávii stáhl obvinění proti Slobodanu Miloševičovi, který zemřel ve vězení, za válečné zločiny během bosenské války 1992-95. Avšak západní tisk k tomuto tématu mlčí, jako by byl zakletý. Hovoří o tom ve svém videosloupku pro italský kanál Pandora.TV známý italský politik, bývalý europoslanec, novinář a publicista Giulietto Chiesa. “Kdo o tom ví? Nikdo. Nebylo o tom v žádných našich novinách. Rozsudek byl vynesen 24. března a máme již srpen. 

Nebylo poskytnuto žádné oficiální prohlášení ohledně Miloševiče, přestože je to uvedeno v závěrech v souvislosti s dalším obviněným – Radovanem Karadžičem, který byl odsouzen na 40 let rozhodnutím téhož tribunálu.

Je již srpen, ale žádné ze světových médií si toho nevšimlo. A pokud si všimlo, nepovažovalo za nutné poskytnout tuto informaci svým čtenářům a divákům,” upozorňuje na Chiesa.

“Pro ty, kteří to chápou, kteří vědí, o čem je řeč, je tato novina “bomba”. Bomba, která by měla přimět všechny západní vůdce žádat o odpuštění, to minimálně, nebo by je měla posadit na lavici téhož tribunálu”, zdůrazňuje.

Giulietto Chiesa připomíná některé skutečnosti v případu Miloševiče, mezi nimiž je i velmi záhadná smrt srbského politika.

“Mezinárodní tribunál pro bývalou Jugoslávii prohlásil Miloševiče vinným. A nyní tribunál prohlásil, že “nemá dostatek důkazů, že Miloševič byl pro plán” na vyhoštění bosenských muslimů a bosenských Chorvatů z území Bosny, na které si činili nárok Srbové.

Četné položky závěrů, které jsem pečlivě přečetl a které se odkazují na dokumenty, hovoří o existenci významných rozdílů v postojích Miloševiče a Karadžiče. A že Miloševič byl proti rozhodnutí o vzniku Republiky Srbské. To se potvrzuje a nejednou opakuje v závěrech tribunálu.

Miloševič, nehledě na to, strávil 5 let ve vězení, zostuzený sborem všech západních médií, včetně italských, a popsaný jako “řezník Balkánu”, někteří ho dokonce srovnávali s Hitlerem. Miloševič zemřel ve vězení. Jeho smrt ve vězení nastala za velmi záhadných okolností. Příčinou byl srdeční záchvat. Ale přihodil se dva týdny poté, co mu soud odmítl povolit léčení v Rusku. Zemřel ve své cele 3 dny poté, co jeho právník poslal dopis Miloševiče ministrovi zahraničních věcí Ruské federace, v němž prohlásil, že se obává, že bude otráven.

Mám spoustu pochybností v tomto ohledu, protože všechno, co se stalo, bylo organizováno a utajeno”, poznamenal italský politik.

Chiesa upozorňuje na zjevnou skutečnost, že soud v Haagu slouží bahnu a nemá žádný vztah k hledání pravdy a spravedlnosti.

“A teď je jasné, že takzvaný tribunál je přinejmenším banda nečestných, kteří pracovali a pracují pro impérium, nikoli ve prospěch hledání pravdy a spravedlnosti. A všechno věděli. Protože soudce, který předsedal u soudu s Karadžičem, byl mezi soudci, kteří se zabývali pronásledováním Miloševiče. Byl seznámen se všemi dokumenty a podrobnostmi obou procesů. Jmenuje se O-Gon a je z Jižní Koreje.

Položme si otázku, kdo jemu a jeho kolegům vyplácí mzdu. Je hanba, co se stalo!

Západ se noří do vlastního bahna. Západ rozboural Jugoslávii. Zavraždil Miloševiče. Vinil jej z toho, co neudělal a za co nenesl odpovědnost”, poukazuje Giulietto Chiesa.

“Důvěřujte západnímu systému justice, důvěřujte Haagu, v němž, stejně jako v ostatních evropských metropolích, byl podpořen nacistický převrat v Kyjevě”, sarkasticky uzavírá Chiesa.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová