Rusožroutské orgie v ČT

Avatar
Původní autoři
Jiří Paroubek
17. 8. 2016   Vaše věc
Kdo včera zhlédl zpravodajství ČT 24, nemohl být zklamán. Tedy pokud hledal rusofoby a putinožrouty…
Profesionální putinožroutkou v ČT je dlouhodobě novinářka Procházková, u které by snad bylo lepší, kdyby se věnovala tématům z Afghánistánu. Pokud jde o Afghánistán svého času vytrvale oblbovala českou veřejnost, tak aby se veřejnost omylem domnívala, že snad mise armády ČT v Afghánistánu má nějaký vznešený cíl. Ve skutečnost měla a má smysl především v tom, ochránit rodinu bývalého afghánského prezidenta Karzaiho, která proslula obchodem s narkotiky a vůbec skvělými rodinnými kšefty, a jeho zcela zkorumpovaný režim.


Když člověk vidí vystoupení novinářky Procházkové v ČT anebo čte její výtvory v tisku, nutně se musí ptát, čemu nebo komu to poslouží. České národní zájmy to určitě nejsou a novinářská čest také ne…

Před časem jsme přinesli na tomto serveru informaci o knize bývalého vydavatele vlivného německého média, který hovořil o “vlivu” amerických zpravodajských služeb na významnou část německých novinářů. Tím nechci v souvislosti s Procházkovou nic naznačovat, ale její šílené putinobijské a rusofobní vystupování nutí klást některé otázky.

Včera se Procházková dokonce snížila k tomu, že prohlásila, že je vlastně úplně jedno, jaké důkazy o infiltraci ukrajinských agentů na Krymu Rusko předloží, protože jsou z principu nevěrohodné. S takovouto logikou se ovšem mezinárodní vztahy stanou rájem desperátů a lotrů a žurnalisté typu Procházkové a podobných šmoků nad tím budou jásat. Nic v mezinárodních vztazích přece není možné prokázat. Tedy přesněji: to,co se nám nehodí. …..

Také teze Procházkové o tom, že Putin vlastně využil současné krize ve vztazích s Ukrajinou v souvislosti s Krymem k upevnění své prý ve veřejném mínění Ruska oslabující se pozice ve vztahu k zářijovým parlamentním volbám, patří spíše do repertoáru Jaroslava Haška. Snížit se k takovému tvrzení je vrchol ubohosti a může mu věřit snad jen malé dítě…

To Petr Kolář, bývalý velvyslanec v USA a Rusku, je jiný kujón. Ten nezpochybňoval v ČT důkazy Ruska o infiltraci ukrajinských agentů na Krym (ale pochopitelně je ani neakceptoval). Jejich u podomácku vyrobenými bombami (možná, že je doma po večerech klohnili Putin s Medveděvem), ale sdělil vyděšenému českému publiku, že na Ukrajině je vše možné, protože ne vše má ukrajinská vláda pod kontrolou. To je pak ale jiná káva. . Pokud jsou polovojenské či vojenské oddíly na Ukrajině částečně nebo zcela mimo kontrolu kyjevské vlády, tak to žijeme na sudu se střelným prachem. Podobně jako kdysi naivní následník trůnu Rakouska-Uherska Ferdinand de Este, když přijel svého času do Sarajeva. Tam na něj čekalo několik srbských nacionalistů, hecovaných organizací Černá ruka, která byla minimálně zčásti pod kontrolou srbské zpravodajské služby.

Také by se těžko dalo říci, že Srbové a srbská vláda měli něco pod kontrolou. Určitě ne G. Principa a další atentátníky.

Prostě, kolem Krymu je v ČT nepříjemné ovzduší a žvanění Kolářů ad. o tom, jak Rusko stupňuje napětí ve východní Evropě, je ubohé a trapné a slouží jen zbrojařským koncernům, které si mnou ruce. Jen v podmínkách ČR to znamená, že v příštím roce vzrostou ve státním rozpočtu vojenské výdaje oproti letošnímu roku o 10 %, a fakticky ještě více. Jsou to peníze vyhozené z okna, které jsou vyhazovány díky blábolení Kolářů a jim podobných, kteří se snaží vytrvale hecovat českou veřejnost proti Rusku…

Naopak zajímavé zprávy přišly v souvislosti s Ukrajinou z věrohodných světových organizací, jako jsou Světová banka (SB) a Transparency International (TI). TI obvinila ukrajinského prezidenta Porošenka z podpory korupce v jeho zemi. To je velmi vážné obvinění a TI se tak trošku vymyká současnému hlavnímu směru západní propagandy, protože v čase, kdy se Ukrajina snaží stupňovat napětí ve vztazích s Ruskem, přichází s touto pro ukrajinské vedení nepříjemnou informací.

Řekněme si to otevřeně. Korupce je na Ukrajině jevem nebývalých rozměrů, a to i na poměry východní Evropy. Je jevem, který je nedílnou součástí tamního společenského systému. Takováto země by se k strukturám NATO ani EU neměla přiblížit ani vzdáleně, protože i na dálku hrozí jiným státům toxická nákaza.

Další organizace, jejíž slova je nutné brát vážně, je Světová banka (SB), která Kyjev obvinila z neschopnosti zvládnout peníze, které jsou mu SB půjčeny.

Jinak řečeno, SB má zřejmě obavy z rozkradení těchto peněz. A to je velmi vážné obvinění. To vše opět v situaci, kdy se Porošenko a jeho klika snaží stupňovat napětí s Ruskem. A samozřejmě vynutit od Západu, když ne pomoc, tak aspoň nějaký projev solidarity…

Nevím ale, proč bychom měli být solidární se zkorumpovaným režimem, jehož legitimita je již delší dobu sporná. Se zemí, která je oběma nohama ve státním bankrotu, k němuž nedochází jen proto, že vláda této země, v rozporu s jakýmikoli mezinárodními pravidly a slušným chováním, zpochybnila splácení svých zahraničních závazků. Konkrétně nesplácí finanční závazky vůči Rusku, které je v očích západního světa jen páriou, kterému se dluhy platit nemusí.

ČT by zkrátka měla přestat být pokud jde o Rusko a prezidenta Putina naprosto jednostranná. A pokud pustí do svých zpravodajských relací (a dá jim obrovský časový prostor), lidi jako je P. Kolář, anebo dokonce J. Procházková, a neumožní, aby česká veřejnost slyšela i jiné, objektivnější názory, bude zbytečné se na ČT dívat…

Jiří Paroubek

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 – národních socialistů v  letech 2011-2014.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

antoninsebek
U paní Procházkové jde o pokus určité odvety za to, že již nemůže do milované Čečny.
U různých euro-poslanců je to snaha protřepat si peříčka v mediích, aby volič věděl, že existuji. A že když jej pustili do Nezávislé Veřejnoprávní, tak to musí být kádr. Ale na Kavčí hory může jen když bude tančit jak oni pískají.
jan-vysocina
Autor píše: ČT by zkrátka měla přestat být pokud jde o Rusko a prezidenta Putina naprosto jednostranná.
K tomu by však musela mít vedení, které by postupovalo vyváženě a se smyslem pro skutečné zpravodajství. Nyní se jedná o čistokrevnou jednostrannou propagandu. Bohužel se v české kotlině vyskytuje příliš málo aktivních občanů, kteří by se zajímali o souvislosti v politice. Nyní se nespojí ani dohromady věrohodný počet  diváků ČT, aby se ohradili proti očividnému ohlupování její současnou redakcí zpravodajství. Není dnes žádný rozdíl mezi současným stylem práce a tím, který byl v ČT uplatňován za Husáka.