USA se rozhodly zatáhnout Rusko do velké války na Donbasu

Avatar
Původní autoři

24. 9. 2016    zdroj
Včerejší rozhodnutí Kongresu USA, kterým bylo Pentagonu povoleno dodávání smrtících zbraní Ukrajině, je kalkulace Američanů, která má zatáhnout Rusko do velké války na Donbasu, vyprovokovat zavedení ještě větších sankcí proti Rusku a změnit ho v zemi odpadlíka. Konstatoval to ruský vojenský expert Igor Korotčenko v rozhovoru s Argumenty a fakta.


“Je to válka, kterou Ukrajina začne na Donbasu již v létě příštího roku … Je zřejmé, že toto rozhodnutí se snaží podnítit Ukrajinu, aby zahájila vojenské akce na Donbasu s předpokladem, že Rusko bude nuceno zasáhnout jakýmkoliv způsobem, aby předešlo masovému vyhlazení obyvatelstva. Tímto způsobem USA znovu dosáhnou svého cíle a stmelí Západ při zavedení nových sankcí proti naší zemi. Takže to je taková americká kalkulace”, řekl expert.

“Evropa chce vystoupit z politiky sankcí proti Rusku. Za těchto okolností je rozhodnutí amerického Kongresu ve skutečnosti postrkováním na nová jatka na Donbasu proto, aby bylo Rusko zataženo do velké války … sázkou v této dnešní geopolitické hře je budoucnost Ruska. Západ v čele s USA je jednoznačně naladěn na zničení naší země. K tomu potřebují rozsáhlejší sankce a důvody. Je zřejmé, že pokud ukrajinské ozbrojené síly s americkými zbraněmi začnou masové vyhlazování obyvatel na jihovýchodě Ukrajiny, Rusko v této situaci zasáhne. Cílem je vyprovokovat Rusko a zahnat ho do této pasti, pak ho prohlásit za ještě většího agresora a učinit z něj zemi-odpadlíka, řekl Korotčenko.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová