Až vnitro spustí, přijdou pravdy hustý


Milan Daniel
20. 10. 2016 Literárky

Štramák Chovanec: Ministerstvo vnitra spustí nový útvar proti dezinformacím. Bude sledovat „lživé weby“ a bojovat s propagandou.

Nezapomenu, jak nás, tehdejší politické vězně, poučoval někdy v roce 1972 na Borech jakýsi krajský prokurátor z Plzně o tom, že „existuje pravda kladná, kterou máme my“, nu a pak ta záporná, kterou mají nepřátelé. Reprezentanti onoho „My“ to tehdy měli relativně snadné, protože proti té záporné pravdě měl systém otevřenou cenzuru, hraniční kontroly a rušičky. Dnes je na jedné straně autocenzura daná strachem o židli a možností splácet ty hypotéky, ale to rozhodně není řešení bez chyby, protože je i v Čechách něco neposlušných novinářů, kteří mají pro strach uděláno a lidé si jich mají proč vážit. Kromě toho ten strašný internet…

To bude dřiny s přetíráním černého na bílo! Ještě že má to vnitro podporu demokratických politiků, BIS, evropských hodnot a generála Pavla. Protože to jsou dobře placení profíci s praxí, jejichž pravda je podložená teplými stolicemi či dolarem. Ech čo to tárám, eurem!