Bachař Zeman

Eric Best
13. 10. 2016  Final Word

Hillary Clintonové došla ve druhé prezidentské debatě slova jen jednou. A to když na ni Donald Trump zaútočil výrokem, že pokud by na dodržování práva v zemi dohlížel on, byla by demokratická kandidátka ve vězení. Clintonová se zmohla pouze na vynucený úsměv. 


K vynuceným úsměvům, obvykle s následným uchechtnutím, se uchyluje i Bohuslav Sobotka, pokud je zahnán do úzkých. Scénář je to po víkendových prohraných volbách čím dál častější. Miloš Zeman nikdy nemluvil tak přímočaře jako Trump a nikdy neřekl, že kdyby to bylo na něm, byl by Sobotka ve vězení. Říká ale, že Zdeněk Bakala patří za mříže, a to je v podstatě to samé.

Pokud by Bakala musel k soudu kvůli porušení zákona při privatizaci OKD, jen těžko by se dalo vyhnout otázce, kdo mu napomáhal. Tento aspekt ve veřejné diskuzi o nejnovější roztržce v ČSSD úplně chybí. Na východ se Zemanem, nebo na západ se Sobotkou? Humbuk. Sobotku a jeho společníky z ČSSD a.s. mnohem více zajímá, jak se vyhnout vězení v případě, že by stranu ovládli Zemanovi lidé.