Times: „an-Nusra” plánuje útoky v Británii a Evropě! Opravdu překvapivé?!

Avatar
Původní autoři

6.10. 21016   První zprávy
Teroristická organizace „Džebhat Fatah al-Sham” (dříve „Džebhat en-Nusra”, syrské křídlo Al-Káidy) plánuje realizovat řadu teroristických útoků ve Velké Británii a Evropě, varuje deník The Times.
Podle publikace plánuje Džebhat en-Nusra” útoky kvůli zhoršení postavení skupiny Islámský stát, která nedávno utrpěla porážky v Sýrii a Iráku.

Podle ministra obrany Spojeného království Michaela Fallona, „Džebhat Fatah al-Sham” je „přímou hrozbou” Velké Británii a celé Evropě. Jak se uvádí, vedoucí představitelé skupiny je nyní aktivně rozvíjí plán útoku.

Deník přináší tuto informaci nejen jako varující, ale i do značné míry překvapivou. Naopak je spíše udivující, že se dosud mezinárodní koalice vedená USA chovala v „an-Nusře“ benevolentně až s jakousi koketérií. Varující je výpověď polního velitele “an-Nusry” o podpoře jeho organizaci ze strany zemí Perského zálivu, Turecka a Spojených států pro německý deník Kölner Stadt-Anzeiger:

Kölner Stadt-Anzeiger: Syrští teroristé přiznávají pomoc USA!
Rusko: USA jsou ochotny „dohodnout se s ďáblem”, aby svrhly Asada!

Tato informace je zajímavá na pozadí ruských výčitek a podezření vůči Spojeným státům, že v Sýrii projevuje vůči „an-Nusra“ nepochopitelnou balhosklonnost a možná ji i tajně podporují. V každém případě USA hájí tzv. “umírněnou opozici“, která se mnohdy spojuje právě s islámskými teroristy a je od nich nerozeznatelná.
První zprávy,Jiří Kouda