Viktor Orbán vyhrál. Bruselská média lžou. Referendum platné je, ač výsledek pro vládu není nezávazný. Slouží Gábor Vona Bruselu?

Avatar
Původní autoři

Radek Velička
4. 10. 2016 CFP
Jen 168 tisíc Maďarů ze skoro desetimilionové maďarské populace nesouhlasí s protimigrační politikou Viktora Orbána. A to je důvod k oslavě, který nezkazí ani probrusleské lži mediální sračkometařů a orwellovská propaganda, že lež je pravdou, a pravda lží.


Účast Maďarů ve včerejším referendu o kvótách na vnucení migrantů dosáhne asi 42 procent, přičemž proti rozdělování přistěhovalců se vyjádřilo 95 procent voličů. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění institutu Nézöpont, jehož výsledky zveřejnili včera půl hodinu před uzavřením volebních místností. Tolik informace, které přinesl TASR na svém zpravodajském serveru Teraz.sk.

Většina médií hlavního proudu, ale o výsledku referenda lže, jelikož maďarské referendum označují za neplatné. A to je ta lež. Aby bylo podle maďarské legislativy referendum právně závazné, pro tamní vládu, musí jeho účast překročit 50 %, to je zase pravda. A tady ocas vrtí psem.

Kdo nechal referendum vypsat? Vláda premiéra Viktora Orbána, proto může maďarský premiér slavit. Výsledky plebiscitu nemusí akceptovat, ale proč by tak dělal, když 95 % zúčastněných mu dalo za pravdu a ti co nepřišli, hlasovali tak, že se současnou politikou souhlasí.

Nepatrný zlomek Maďarů chce migranty

Nesouhlas vyjádřil opravdu jen zanedbatelný zlomek. „Pro kvóty se vyjádřilo pouze pět procent respondentů. Tento výsledek by znamenal, že proti kvótám se vyslovilo 3,2 milionu a pro 168 tisíc maďarských voličů,“ píše TASR, zbytek souhlasí s Orbánem, jelikož k urnám ani nepřišel. Tudíž jen 168 tisíc Maďarů ze skoro desetimilionové maďarské populace nesouhlasí s protimigrační politikou Viktora Orbána.

„Viktor Orbán je znám jako nekompromisní odpůrce přijímání migrantů. Sám rád o svých maďarských spoluobčanech a voličích mluví jako o posledních strážcích Evropy. Stráží prý srdce starého kontinentu před migranty,“ takto například komentují výsledky referenda ParlamentniListy.cz.

 

Jobbik se střelil do nohy, když ukázal Orbánovi záda

V Maďarsku je jedinou znatelnou opoziční stranou ultranacionalistický Jobbik, který vyzval své příznivce, aby referendum ignorovali, tím se strana Gábora Vony střelila do nohy, jelikož výsledky referenda ukázaly, že Viktor Orbán má obrovskou celonárodní podporu ohledně protimigrační politiky. Tam kde systémová strana funguje pro občany nemají extremisté prostor.

Gábor Vona využívá bruselské propagandy. Jaký to paradox. „Neplatné referendum neznamená porážku pro vládnoucí stranu Fidesz, ale pro celé Maďarsko,“ reagoval předseda ultrapravicové opoziční strany Jobbik Gábor Vona na výsledky včerejšího referenda, kterého cituje a nálepkuje maďarská zpravodajská agentura MTI. – “Referendum bylo platné, jen bruselští sluhové jej označili v tisku za neplatné. Je Gábor Vona bruselský tlampač, nebo hazardér, který využije čehokoliv?”

„Brusel to nemilosrdně využije proti Maďarsku,“ zdůraznil Vona s poznámkou, že Orbán musí podat demisi, jelikož v této situaci nedokáže na evropském politickém poli důstojně hájit zájmy Maďarska. Ovšem opak je pravdou. Více jak 90 % Maďarů dalo podporu politickému kurzu maďarského premiéra. Vona tak promarnil příležitost a pomohl bruselským diktátorům v rámci šíření lží a propagandy.

zdroj