Konec protiruských sankcí v dohledu

Avatar
Původní autoři

Gerd
27.1.2017 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Díky událostem v USA a kolem nástupu Donalda Johna Trumpa do úřadu 45. amerického prezidenta, proti kterému demonstrovalo celých 300 lidí (v Praze – a i počet 300 je nadsazený, prý jich bylo jen 200), zanikly dvě poměrně nevýrazné zprávy, z nichž jedná má velmi vážné důsledky pro EU a druhá pro občany ČR.

Tou první zprávou je, že se začali vracet ruští turisté do České republiky. viz

Zpráva nám sděluje několik skutečností, které nejsou vůbec samozřejmé. Nehodlám hodnotit správnost nebo nesprávnost takového vývoje, pouze konstatuji fakta, ze kterých se možná dá něco získat pro občany ČR:

1. Rusko ustálo sankce na něj uvalené kvůli Ukrajině a Krymu a začíná nabírat na síle. Zatím si Rusové daný obrat ještě neuvědomují, ale sankce vůči Rusku fakticky skončily. Je jen otázkou času, kdy skončí úplně.

2. Díky bodu 1. si můžeme říci, že se Putinovi povedlo zvrátit nepříznivé důsledky rozhodnutí Chruščova, když daroval Krym Ukrajině. Krym se vrátil zpět Rusku a ruský už zůstane navzdory tomu, kdo bude vládnout v Kyjevě.

3. Zahraniční politika EU vůči Rusku fatálně selhala. Tedy ona selhala i v případě Libye, Sýrie, Turecka, Izraele, migrační krize – už si ani nevybavím, kdy měla zahraniční politika EU vůbec nějaký úspěch.

4. Vyjdeme-li z bodu 3 do důsledků, česká zahraniční politika by měla ignorovat řev z Bruselu, protože tam skoro vždy udělají špatné rozhodnutí v neprospěch členských zemí EU. Ví to vůbec Zaorálek?

5. Brzy začne běh na trh do Ruska. Protože je naším prezidentem Miloš Zeman a ne Karel Schwarzenberg, české firmy mohou mít politicky lepší krytí než ostatní. Se Schwarzenbergem bychom byli papežštější než papež a na ruský trh mohli zapomenout navždy. Ale stejně je zajímavé vidět, že z dlouhodobého hlediska si ze dvou kandidátů většina lidí neomylně vybrala menší zlo před naprostou katastrofou. Což podporuje myšlenky na zavedení přímé demokracie a odvolatelnosti politiků v průběhu jejich funkčního období, protože názor většiny lidí je obvykle lepší než názor samozvaných elit. Voliči minimálně důsledky své volby platí svými daněmi. 

Pozn.: Ohledně politiků a výkonu jejich funkce zastávám názor, že jsou zaměstnanci voličů, kteří politikům tím pádem mohou dát výpověď podle podmínek Zákoníku práce schváleným těmi samými politiky. Tedy 2 měsíce výpovědní lhůta a podle odsloužených roků 1-3 měsíční platy jako odstupné. Žádné mimořádné zlaté padáky. A totéž u manažerů státních firem.

6. Politický instinkt Miloše Zemana v poslední době triumfuje. Nemýlil se v případě USA a Trumpa, Ruska a Putina, Číny a migrační krize. Naopak EK v Bruselu se stejně jako K. Schwarzenberg a jeho tlupa příznivců, nazývaná pražská kavárna mýlila vždy, fatálně a nadále mýlí.

Pozn.: Chlupatý vlk zde zmiňoval autorství termínu pražská kavárna. Zaznělo to před lety na aktualne.cz v diskuzi s Liborem Stejskalem, kdy diskuze začala nad výrazem pražská kulturní fronta. Ten je ještě starší a sahá do dob socialismu, přesněji k Národní frontě, od které se dovodily různé kulturní a jiné „fronty“. Odtud už byl jen krůček k obdivu Václava Havla k atmosféře kavárny Slavie, což vykrystalizovalo až k pražské kavárně nebo táboru pravdy a lásky. Konkrétněji lze vznik výrazu pražská kavárna doložit do diskuzí o humanitárním bombardování Jugoslávie. Vlk možná nebyl úplně první, kdo výraz pražská kavárna začal používat, ale byl jedním z prvních.

7. Rusové považují ČR za stále ještě bezpečnou zemi = dobré pro turismus a obchod. EU díky svým kvótám na imigranty dělá vše, aby se z ČR stala také no-go zóna jako v jiných částech EU.

8. EU fatálně prohrála a nemá už vůbec žádné spojence. Na USA může zapomenout díky svému neschopnému vedení a jednoznačné podpoře Hillary Clintonové (Trump ukázal už novinářům, že nezapomíná a důsledky dá všem s chutí prožít až do hořkého konce), s Ruskem se znepřátelila, Číně věnovala všechny technologie, příliv muslimů nezvládá. Sen státníků z EK, jak se zapíší do historie, se nakonec splní. Jen trošku jinak než si sami představovali. Vstoupí do dějin jako hrobaři EU. Jestli má mít EU šanci na záchranu myšlenky evropské integrace, musí okamžitě změnit svou politiku především vůči nelegálním ekonomickým imigrantům, které přiváží neziskové organizace na svých lodích (viz

http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/25252-dalsi-konspiracni-teorie-potvrzena-neziskove-organizace-pomahaji-v-pasovani-nelegalnich-imigrantu-uvadi-frontex-ve-sve-tajne-zprave-video-.aspx ,

http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/9309-stredomori-neziskovky-pasovani-evropa-migranti ,

http://www.securitymagazin.cz/zpravy/nezakonne-neziskovky-padl-jeden-mytus-1404054612.html ,

http://www.securitymagazin.cz/zpravy/frontex-obvinil-neziskove-organizace-ze-spoluprace-s-prevadeci-ve-stredozemnim-mori-1404054174.html )

a vyměnit obstarožní provařené tváře nepříliš výrazných a nepříliš schopných politiků, jejichž jedinou schopností jsou zákulisní machinace a palácové převraty, za někoho se střízlivým pohledem na dnešní svět, kdo může mít šanci na změnu politiky EU.

Juncker, Merkelová, Mogheriniová, Hollande, Jourová, Tusk, atd. se již přežili, jejich ideje se nenaplnily a dnes už EU jen škodí. Brzy uvidíme, nakolik si jen cení svého koryta a snaží se udržet ve funkci o každý měsíc déle, a nakolik to myslí s podporou evropských myšlenek vážně. Nejvíce myšlence sjednocené Evropy pomohou, pokud konečně zmizí z politické scény.

Pokud k žádné změně nedojde, EU nezadržitelně spěje k rozpadu. Hlavním spouštěčem rozpadu EU je Angela Merkelová (viz ). Kosa pro historiky zachytila přesné datum a přesnou osobu, aby nemuseli dlouho pátrat. Rozpad EU nastal 29.8.2015 a způsobila jej německá kancléřka. Bude to její nejvýraznější a možná jediný politický odkaz. Ale nemusí zoufat, v dnešních dnech máme podobného člověka, jehož ideje se zhroutily. Mám na mysli keňského občana, který se stal prezidentem USA, Baracka Husseina Obamu, který se do dějin zapíše jako první občan Keni s africkými kořeny, který se stal prezidentem USA. Vše ostatní odvane čas, Trump a nemilosrdný Kongres plný naštvaných republikánů. V případě Obamy se naděje do něj vkládané nesplnily.

Naprosto ale nechápu lidi, kteří v Austrálii, Novém Zélandu (tam mají léto, tak si udělali hezký piknik) nebo v Praze protestují proti Donaldu Trumpovi a jeho nástupu do funkce. Mám pro ně jeden vzkaz: „Mohli jste volit jeho protikandidáta Hillary Clintonovou a možná by vyhrála. Pokud jste volit nebyli nebo nemáte v USA volební právo, zbývá Vám jen držet ústa a krok“.

Všimněte si, jak dříve ČT, která vedla z našich příspěvků kampaň za zvolení Hillary Clintonové, ve své kampani pokračuje a maximálně možně zazdila inauguraci Trumpa prezidentem USA. Vypadá to, že útvar ministerstva vnitra proti šíření nepřátelské propagandy už začal pracovat a odhalil nebezpečí, které by mohl skrývat nekomentovaný přímý přenos z inaugurace. Zatímco v případě voleb byl zpravodaj ČT Řezníček přítomen ve volebním štábu H. Clintonové, v případě inaugurace takové nasazení zdaleka neprojevil. Ale co bych se divil, buď jen ČT znovu dokázala, jak tendenční zpravodajství vysílá na mnohem horší úrovni, než kdysi Československá televize za dob G. Husáka, nebo se noví cenzoři postarali o zákaz šíření podvratných myšlenek z úst Donalda Trumpa. Asi už žijeme doopravdy naplno v Orwelově 1984.

Druhá zpráva se týká jen ČR a je ze sjezdu Strany Zelených v Hradci Králové. Znovu zazněla z úst jejich předsedy Matěje Stropnického: „Squatting považuji jednak za projev autonomní kultury, jednak za kritiku společnosti, v níž vlastnictví je deklarováno jako nedotknutelná hodnota,“ uvedl Stropnický před časem v on-line rozhovoru se čtenáři iDNES.cz (najdete ho zde).

Původně jsem si myslel, že s legalizací squattingu se Stropnický jen snažil zavděčit voličům Strany zelených. Ale on to myslí opravdu vážně. Mimochodem, možná to nevíte, ale squatting je zcela legální v afrických zemích. Podléhá ohlášení oficiálním úřadům a squatter musí nemovitost udržovat v dobrém stavu. Nemovitost sice vlastní někdo jiný, ale squatter ji legálně užívá.

Nějaké kroky k legalizaci squattingu již probíhají v Itálii. Konkrétně odstupující ministr vnitra Angelino Alfano z italské strany ANSA těsně před svým odchodem z funkce podepsal dekret, který nařizuje přijmout alespoň 3 migranty na tisíc obyvatel a dal zelenou prefektům k zabavení domů a bytů v soukromém vlastnictví. To je jen squatting po italsku. Odstupující ministr z tábora vítačů ekonomických imigrantů jen reagoval na dřívější případ z listopadu 2016, kdy se sedmdesátiletý hoteliér ve svém hotelu ve Ficarolo u Roviga zabarikádoval. Provinil se tím, že si nechtěl nechat zničit vlastní majetek od imigrantů z Afriky, které mu na vyžírku poslal místní prefekt, aniž by vzal v potaz, že hoteliér o takovou nadílku nikdy nežádal a hotel je jeho soukromým vlastnictvím. Jak to dopadlo? Hoteliéra vyvedla policie a hotel ničí nelegální imigranti!

Hodně obyvatel ČR vlastní chatu nebo chalupu. Je jen otázkou času, kdy Matěj Stropnický přijde na nápad, aby majitelům chaty a chalupy zabral. Nebo v případě squattingu partička squatterů si jen vyhlídne hezkou chatu či chalupu a usadí se tam. Nám zbude povinnost platit jejich účty za energie, protože smlouvy jsou přeci psané na majitele nemovitostí.

Pokud takový zvrácený nápad projde, navrhuji, aby se osazenstvo Kosy setkalo na chaloupce Veroniky Žilkové v Říčkách v Orlických horách, která rodině Žilkových patří už 50 let. Budeme hledat chalupu na stráni s 80 keři rybízu u potoka. Říčky nejsou velké, jistě ji najdeme. http://www.tyden.cz/rubriky/veronika-zilkova-ukazala-chalupu-za-chalupare-se-nepovazuji_263520.html Sraz na návsi, Matěj Stropnický pro nás bude mít pochopení.

A kdyby nám to nevyšlo, jen převezmeme trend japonských seniorů, kteří nalézají své útočiště ve vězení http://www.tyden.cz/rubriky/relax/ostatni/japonsti-seniori-nalezaji-sve-utociste-ve-vezeni-boji-se-zivota-venku_414568.html. Mnozí bývalí trestanci v důchodovém věku se přesvědčili, že na svobodě je život o hodně tvrdší. Hořký vtip z filmu Anton Špelec ostrostřelec se stal realitou i v tak vzdálené a kulturně odlišné zemi, jako je Japonsko.

– – –