Odkud fouká z Kavčích hor? Nakonec to vypadá, že Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám zřídili u Chovance fakt jenom kvůli Aeronetu. Bublan potvrdil naší informaci, že centrum bylo okopírováno z německého modelu!

Avatar
Původní autoři

– VK –
5. 1. 2016 AE News

Odkud fouká z Kavčích hor? Nakonec to vypadá, že Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám zřídili u Chovance fakt jenom kvůli Aeronetu. Bublan potvrdil naší informaci, že centrum bylo okopírováno z německého modelu!

https://vimeo.com/197904803

Včerejší (2.1.2016 – pozn.red.NR) pořad Události a komentáře na ČT byl opět ve znamení diskuse o spuštění Centra proti hybridním hrozbám pod správou ministerstva vnitra. František Bublan a Jan Veleba (SPO) diskutovali o tom, jestli je nebo není potřebné občanům z pozice útvaru ministerstva vnitra vysvětlovat o informacích z médií, co je a není pravda. Diskuse zastánce a odpůrce tohoto centra skončila tak, že pan Bublan de facto přiznal, že politické zneužití tohoto dohledového orgánu může být politicky zneužito před podzimními volbami a také zaznělo, že toto centrum vzniklo v obavách z kopírování modelu politických a volebních revolucí v cizině, především pak strach z opakování modelů Brexitu a Trumpexitu.

Chovancova cenzura okopírovaná z Německa od slečny, která za mlada pracovala pro východoněmeckou Stasi

František Bublan zároveň potvrdil naší informaci z podzimu minulého roku, že celý útvar je opravdu okopírovaný z německého modelu novodobého „Sicherheitsdienst“, který v Německu pod kuratelou ministerstva vnitra vede Anetta Kahane, bývalá spolupracovnice východoněmecké tajné služby Stasi a současná kamarádka Angely Merkel, když obě podporovaly ideály socialismu a Anetta tehdy prý sympatizovala i s operacemi západoněmecké teroristické skupiny Frakce Rudé armády (RAF), ale to prý už je dávno. O vzniku německého útvaru pro cenzuru jsme psali přesně před rokem zde.

Anetta Kahane, koordinátorka německého Centra proti kybernetické zločinnosti a xenofobii.

V pořadu na České televize také zaznělo, a to by mělo opravdu lidem vyrazit dech, že nasbírané informace Centra proti terorismu a hybridním hrozbám (dále jen CTHH) budou předávány policii (video v čase 09:20), takže nejde o monitorovací orgán, ale orgán „rozkladný“, jehož výstupy budou používat policejní složky ke své činnosti, ať už to bude sledování osob, odposlechy, čtení emailů anebo jiná forma sledování osoby, která třeba někde na Facebooku napíše názor, který se začne lavinovitě šířit. Nejde tedy pouze o nějaký monitoring a uvádění stanovisek ministerstva vnitra k nějaké údajné dezinformaci, ale půjde o aktivní rozkladnou činnost proti subjektům, které obecně nazýváme alternativní zpravodajskou scénou.

 

Nejde o cenzuru, ale rovnou o tvrdé „práskání“ a udávání na policii

Německý model pracuje přesně tak, jak uvedl v pořadu pan Veleba. Pokud dnes na německém webu napíšete něco, co je v rozporu s německými antixenofobními zákony, útvar německého ministerstva vnitra otevře speciální administrační webovou stránku, skrze kterou americký Facebook poskytuje administrační přístup německé policii přímo do infrastruktury Facebooku. Tam policie získá IP adresu, GPS polohu zařízení, ze kterého byl komentář nebo článek na Facebooku odeslán a policie rovnou zavolá dotyčnému na telefon a telefonicky si ho předvolá k výslechu. Na německé alternativě jsou komplexní výpovědi lidí, kteří se s tímto už setkali na vlastní kůži. V Česku to možná takto rychle (zatím) fungovat nebude, ale model a princip evidentně bude zachován. Centrum nasbírá informaci, předá jí policii.

Eva Romancovová se stala koordinátorkou českého Centra proti terorismu a hybridním hrozbám.

Cílem těchto operací není cenzura. V tomto opravdu souhlasím s panem Bublanem. Cílem CTHH je totiž něco úplně jiného, totiž zastrašení lidí a vnesení strachu mezi obyvatelstvo ze svobodného projevu na internetu. Předvolání k podání vysvětlení už přitom začalo. A není to nic příjemného. Server EUportál přinesl informaci o muži, který byl předvolán k podání vysvětlení za výrok na Facebooku. Více zde. To je pouze ukázka toho, jak bude Chovancovo centrum ideologické pravdy pracovat. Zajímavé je i zjištění, že tomuto útvaru proti dezinformacím bude šéfovat Eva Romancovová, která je proslulá svými silně protiruskými postoji. To je stejné, jako udělat ze zmíněného Koniáše předsedu klubu beletrie. Českého občana by mělo hned zkraje vyděsit, že paní Romancovoá ani netuší, kdo to pan Koniáš byl. Možná to netuší proto, že se nesetkala ještě s výrazem „kladivo na čarodějnice“ a s ním spojené pálení knih a v nich napsaných závadných názorů.

 

Neví, kdo to byl Koniáš, ale být jím prý nechce…

Nerozumím úplně tomu, jak se může někdo bez všeobecného vzdělání a znalostí základů české historie stát koordinátorem centra pro třeskutou pravdu a jak někdo může vyvracet informace bez jistoty znalosti pravdy samotné. Pani Romancovová si plete pojmy pravda a fakta. V rozhovoru na DVTV tvrdí, že pokud jejich útvar najde něco, co neodpovídá faktům, které centrum má, tak informaci uvedou na pravou míru a původní článek označí za dezinformaci. Jenže v minulosti už bylo tolik případů, kdy oficiální fakta se později ukázala býti dezinformacemi toho nejtvrdšího kalibru. Pan Veleba v Událostech správně uvedl „fakta“ o zbraních hromadného ničení, která předložila americká CIA, ta samá CIA, která dnes předkládá „fakta“ o útocích ruských hackerů na servery v USA.

 
Eva Romancovová neví, kdo to byl Koniáš, ale nechce jím být…

Pan senátor Veleba také zmínil informace z našeho článku [1], že Donald Trump má podle svých vlastních slov informace o tom, že za hackerskými útoky nestáli Rusové, ale podle všeho americké tajné služby. Tato informace pochází z americké alternativy z okolí Stevea Banona (vrchního poradce Donalda Trumpa a šéfa Breitbart News), kterou v ČR jako první převzal AE News, a to právě v mém článku. A když pan František Bublan hovořil, že německá rozvědka BND zaregistrovala stejné stopy hackerů v Německu, jako jsou ty z USA, tak je to vlastně výstřel do vlastní nohy ze strany pana Bublana. Pouze to odhaluje skutečnost, že americké tajné služby nehackují jenom servery Demokratické strany v USA, ale i servery v Německu. Prostě to všechno do sebe zapadá a my se jenom musíme usmívat, že k tomuto potvrzování informací z Aeronetu, ale nejen od nás, ale i od ostatních alternativních serverů, dochází právě na České televizi.

 

Česká televize na Velebu vytáhla Aeronet a článek o Pussy Riot

V Událostech rovněž zaznělo, že pan senátor Veleba v minulosti sdílel článek o Pussy Riot z našeho serveru a pan redaktor Dolanský se pana senátora ptal, jestli ještě pořád čte Aeronet a jestli mu věří. Já bych se pro změnu zeptal čtenářů AE News, jestli pořád ještě sledují ČT a věří ji? To je asi stejně postavená otázka, ale pouze se potvrzuje, že Aeronet je první a poslední na tapetě, jako kdyby snad celé to Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám tady bylo jen kvůli Aeronetu. Právě tady na Aeronetu předkládáme fakta, ale neděláme si nárok na pravdu, protože pravda je konečný stav cesty jejího hledání. My hledáme pravdu, nikdy bychom si netroufli stavět se do role certifikátora pravdy. A to ani přesto, že na rozdíl od paní Romancovové opravdu všichni v redakci víme, kdo to byl Antotnín Koniáš.

V roce 2003 předváděl Colin Powell v OSN důkazy o zbraních hromadného ničení v Iráku. Důkazy „vyrobila“ CIA, dnes už to víme, ale tehdy mainstreamová média tato „fakta“ akceptovala jako pravdu.

Pochybujeme, že útvar pana Chovance a paní Romancovové bude kdy mít přístup k interním informacím a faktům, kterými disponuje naše redakce díky našim rozsáhlým zákulisním kontaktům nejen ve strukturách EU a v Severoatlantické Alianci, ale i třeba v Rusku, aby paní Romancovová měla možnost na základě svých limitovaných faktů rozhodovat o tom, jestli ta nebo ona informace z Bruselu nebo z ruského ministerstva zahraničí publikovaná u nás je pravdivá, nebo je součástí nějaké propagandy. AE News vede interní diskusi a dialog i mezi našimi autory, kdy v hledání pravdy se střetáváme názorově i mezi sebou, třeba v pohledech na globalizaci nebo úlohu Donalda Trumpa. Jak bychom proboha mohli certifikovat pravdu, když sami neznáme konečná fakta? Pouze ochota hledat a vidět souvislosti nám nabízí pohledy, které nás přibližují k pravdě a konvergují nás k cíli. K pravdě se můžeme limitně blížit, ale dosáhnout jejího apexu, to je asi nemožné.

 

K pravdě se můžeme pouze limitně blížit

Koncový čtenář má na krku zařízení od Pánaboha, kterému se říká hlava. Někdo jí nahradil dubovou palicí, někdo jí má dutou, někdo ji má jako věrtel. Někomu stačí, že se posadí před televizi a nechá si do hlavy nasypat všechno a neprotestuje, naopak se usmívá jako měsíček na hnoji. A potom je skupina lidí, kteří hlavu používají k myšlení, k tomu starému účelu, ke kterému hlava slouží. Lidé chtějí myslet a uvažovat, dávají si věci do souvislostí. V tomto procesu hledají pravdu. Pravda se nedá přijmout, ani z České televize, ani z novin, ani z rádia. Pravda se musí hledat a člověk musí pochopit, jakou cestou se k pravdě došlo. Pokud za vstupní údaj považujeme fakta, potom jsme diskreditovali proces hledání pravdy na minimum.

V roce 2003 pustilo americké ministerstvo zahraničí do médií tento obrázek jako důkaz o zařízeních na výrobu zbraní hromadného ničení v  Iráku. Nic z toho se později v zemi nenašlo, naopak se ukázalo, že v  kamionech byla televizní technika irácké televize. Nikdo CIA neobvinil. Nepadl žádný trest za vyvolání zničující války na základě falešných „faktů“. Zahynulo podle odhadů přes milion lidí v konfliktu.

Je to stejné, jako když vám policista do odemčeného vozu nastrčí 5 kg methamfetaminu nebo heroinu. U soudu se nebudou zabývat pravdou, ale fakty, jestli jste měl nebo neměl drogy v autě. Znamená to snad, že fakta v takové chvíli jsou ekvivalentem pravdy? Přál bych si, aby žádné centrum pro ideologickou čistotu nevzniklo. Ale protože jsem realista, tak to musím přijmout jako fakt a naší usilovnou prací musíme nadále přinášet lidem v ČR a také na Slovensku pravdivé informace, a to tak maximálně pravdivé, jak jen to bude možné při zapojení nejen faktů, ale i souvislostí a souher události, které vytvářejí mozaikový obraz reality. Pravda je komplexním obrazem poskládaným z tisíců kamínků faktů souvislostí a souher událostí. Na AE News musíte informace sami posuzovat a sami se snažit o jejich posouzení z pohledu širokých souvislostí. My vám jen pomůžeme ty souvislosti vidět, pochopit je ale už musíte sami.

– – –

-VK-
Šéfredaktor AE News

Zdroj videa: Česká televize [2]