Odpůrci Putina, Trumpa a Zemana jako šiřitelé proruské propagandy

Avatar
Původní autoři

Jaromír Petřík
27. 1. 2017 JaromírPetřík
O proruské propagandě slyšíme z našich i světových médií neustále. A přitom není dne, abychom neslyšeli v mainstreamových médiích něco hanlivého na adresu Putina, Trumpa a Zemana.
Já bych předpokládal, že pokud nějaká proruská propaganda existuje, tak by měla mít přístup k většině občanů západního světa. Ale ať si pustíme naši ČT, nebo jakákoliv jiná mainstreamová média, tak všude slyšíme o ohrožení západního světa Putinovým Ruskem, o tom jak Rusové ovlivnili americké volby, o Trumpovi jen samý negativismus a naopak politickou superhvězdou je Hillary Clintonová. O Miloši Zemanovi slyšíme a čteme, jaký je rusofil, jak se podbízí Putinovi a Číně. A navíc u Trumpa a Zemana, jací jsou to sprosťáci.


Tedy vidíme a slyšíme pouze protiruskou, protitrumpovskou a protizemanovskou propagandu a nic jiného.
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1692997-sef-nato-rusko-ohrozuje-evropu-odpoved-musi-byt-tvrda
http://tn.nova.cz/clanek/cia-rusove-ovlivnili-americke-volby-chteli-aby-vyhral-trump.html
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/voto-latino/r~b8e3b9128ade11e68afb002590604f2e/?redirected=1485422945
https://nazory.aktualne.cz/komentare/zeman-v-cine-opet-zradil-ceskou-demokracii-a-evropskou-unii/r~0538c7c4521b11e5974b0025900fea04/
http://tn.nova.cz/clanek/zpravy/domaci/sprosty-zeman-se-snazi-priblizit-lidem-vulgaritami-co-vy-na-to.html
Svoje tvrzení jsem snad doložil dostatečně, aby mne oponenti nenapadali za to, že si něco vymýšlím.
Jaká jsou tedy fakta?
Putin dle západního mainstreamu ohrožuje kdekoho, ale skutečná fakta jsou taková, že země NATO bezdůvodně vojensky napadly Srbsko, Irák a Libyi. Tedy typický příklad, kdy „vrah o morálce káže“.
Putin údajně zmanipuloval americké volby ve prospěch Trumpa, ale cožpak jezdil po amerických státech a kázal americkým voličům, že mají volit Trumpa a  ne Hillary Clintonovou?
Další totální lež a výmysl na adresu Putina.
Miloš Zeman zase údajně zradil českou demokracii, když se podbízel čínskému prezidentovi. Ale přitom britská královna se čínskému prezidentovi sama klaněla, vozila jej ve zlatém kočáře a britští odpůrci návštěvy čínského prezidenta byli policií drženi v bezpečné vzdálenosti.
Zemanovi se vytýká použití vulgárních slov, ale poslechněte si “aristokratický” slovník jeho prezidentského protikandidáta Karla Schwarzenberga: http://jaromirpetrik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=433828
Korunu projevům rusofobie nasadil náš bývalý diplomat Petr Kolář, který Rusy obvinil, že mohou za to, že u nás není americký radar v Brdech: http://jaromirpetrik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=582291
A odpůrci Putina a současně i moji odpůrci v diskusi na toto téma reagují takto:
Petr Uher: „Ty jsi ale zanícený rudoch, petříku…lži ti byly dokázány mnohokrát, jen ty nejsi schopen přijmout fakt, že se jednalo o výplody tvé choré mysli…“ http://jaromirpetrik.blog.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A170123_582291_blogidnes
Tento příspěvek snad nepotřebuje komentáře, protože většina příspěvků odpůrců Putina, Trumpa a Zemana v diskusi jsou podobné úrovně – tedy osobní napadání.
Pokud si průměrně inteligentní člověk dá 2 a 2 dohromady na základě toho, co vidí v televizi, co čte v mainstreamových médiích a  co čte v internetových diskusích, tak nutně musí sympatizovat s  Putinem, Trumpem i Zemanem, i kdyby nechtěl.
Platí totiž staré pořekadlo, že lhát se musí umět.
A ti, kteří obviňují Putina, Trumpa a Zemana lhát opravdu neumějí. Lžou tak primitivně, že si Donald Trump dovolil před celým světem prohlásit, že CNN je lživé médium a jeho šéf je lhář. Pokud by neměl důkazy, tak si něco takového nemůže dovolit.
Současný západní mainstream se diví, proč jim občané nevěří a stále přibývá občanů, kteří naší ČT opovrhují více než před rokem 1989.
Mám ale obavu, že než se celý západní mainstream probere (který mimo jiné píše podle not CNN), bude pozdě.
Ironií totiž je, že když si člověk najde zprávy v médiích, která jsou označovaná za zdroje proruské propagandy (např. Sputnik nebo Parlamentní listy), tak zjistí, že tato média jsou daleko objektivnější a nejsou agresivní a útočná jako celý západní mainstream.