Putin má podezření, že Američané, kteří se vytrénovali na Ukrajině, jsou s to uspořádat v USA kvůli Trumpovi “majdan”

17. 1. 2017    zdroj (video)
Ruský prezident Vladimír Putin se domnívá, že jisté síly ve Spojených státech jsou ochotny jít do krajnosti, aby podkopaly legitimitu zvoleného prezidenta Donalda Trumpa. Například končící Obamova administrativa se snaží svými rozhodnutími spoutat novému domácímu Bílého domu ruce i na nohy. Putin soudí, že ti, kteří vymýšlejí … fejky a používají je v politickém boji, se chovají “hůře než prostitutky”.


Podle Putina vzniká dojem, jako by se Američané poté, co se vytrénovali na Ukrajině, rozhodli uspořádat svůj “majdan”, jen aby zabránili Trumpovi spravovat zemi, sděluje Russkij dialog.

Ruský prezident si myslí, že tyto akce sledují dva cíle: za prvé, demokraté se nijak nesmíří s porážkou v prezidentských volbách a neopouštějí své snahy o zpochybnění výsledků hlasování; za druhé, odcházející administrativa se snaží vložit Trumpovi klacek do soukolí, aby své předvolební sliby musel plnit s co největšími komplikacemi.

Připomeňme, že ruský vůdce okomentoval sdělení v médiích v USA o tom, že ruské tajné služby údajně mají kompromitující informace o nově zvoleném prezidentovi USA a že tím ho mají “v hrsti”.

Putin soudí, že ti, kteří vymýšlejí takové fejky a používají je v politickém boji, se chovají “hůře než prostitutky”.

Podle prezidenta nemají tito lidé žádné morální omezení a jsou schopni použít jakékoli postupy k dosažení svých vlastních cílů.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová