Šok ve vysílání: bojovník z ATO řekl v ruské televizi, že Ukrajinci zabíjejí vlastní lidi!(video z vysílání)

Avatar
Původní autoři

ea24
6.2. 2017   Eurasia 24

Šok způsobil ve vysílání ruské televize bývalý ukrajinský účastník operací na Donbasu Alexandr Medinskij. Řekl, že Ukrajinci zabíjejí vlastní lidi a otevřeně promluvil o válce v Rovenské oblasti. Medinskij dostal slovo v pořadu 60 minut televize Rossija 1 v pátek 3. února. Ostatní hosté se nestačili divit – v úvodu uctivě pozdravil ruské diváky, vyzval obě strany konfliktu k míru a k uctění památky padlých na obou stranách.

Řekl také, že ukrajinská vláda využívá ve svůj prospěch složitou situaci v zemi a „samozřejmě“ nehovoří o značných obětech probíhající války.

„Celá ta situace více a více otevírá lidem oči, aby viděli, kdo jsou naši vládcové a co se děje v naší zemi,“ řekl Medinskij, který bojoval v ATO (trestná operace proti Donbasu) v letech 2014 a 2015.

Neopomenul tvrzení, že „Rusko pomáhá Novorusku“. „Ale my zabíjíme z velké části i naše spoluobčany a to mě jako občana znepokojuje,“ řekl Ukrajinec v přímém přenosu a hovořil o snaze umlčet ty, kteří chtějí říkat pravdu.

Ke zděšení proukrajinských účastníků debaty ve studiu pokračoval v popisu situace v zemi: „Na Ukrajině není jen jedno ATO, je jich tam několik (…) Je to takzvaná Burštynová (či Jantarová) republika v Rovenské oblasti, tam těží nelegálním způsobem jantar, to je supervýhodný byznys.

Tam probíhají každý den boje, ztráty jsou srovnatelné s oběťmi v zóně ATO (…) To vše se děje pod krytím války. Probíhá ohromné vykrádání země,“ řekl rusky Medinskij. „Narazil jsem na systém plánované likvidace občanů Ukrajiny. Rozhodl jsem se opustit armádu, demobilizovat se a dostat k lidem, co se děje v naší zemi,“ sdělil.