Zacharova hovořila o pronásledování ruských médií ve Velké Británii. Rada federace reagovala na slova ministra obrany Velké Británie o RT a Sputniku

Avatar
Původní autoři

4. 2. 2017    zdrojzdroj
Oficiální mluvčí ministerstva zahraničí Ruska Marija Zacharova hovořila na pravidelném týdenním briefingu o pronásledování ruských médií ve Velké Británii. “Vůči ruským médiím byla jednoduše rozpoutána štvanice. Podívejte se, co se děje s Russia Today. Každý měsíc jsou připomínky příslušných struktur, hrozba zastavení, posledních pár měsíců se společným úsilým zabývaly tím, aby zablokovaly jejich účty”, řekla Zacharova.


Kromě toho upřesnila, že Rusko nedělí novináře na “špatné” a “dobré”. Poznamenala také, že Rusko neruší víza a nezbavuje akreditace za to, co může připadat jako neobjektivní.

Dříve britský ministr obrany Michael Fallon prohlásil, že je nutné “přivést k odpovědnosti informační zdroje, jako jsou RT a Sputnik”.

Rada federace reagovala na slova ministra obrany Velké Británie o RT a Sputniku
Člen Rady federace a bývalý šéf výboru Státní dumy pro mezinárodní záležitosti Alexej Puškov se domnívá, že připomínky, vyslovené hlavou Ministerstva obrany Velké Británie k televiznímu kanálu RT a agentuře Sputnik, by mělo smysl zacílit směrem k západním médiím.

“Připomínky k RT a Sputniku, které vznesl Michael Fallon, by měl raději vznést vůči západním médiím, která neuvěřitelně lhala a lžou o událostech na Ukrajině”, napsal ve svém Twitteru Puškov.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová