Petr Mach,europoslanec řekl,,EU je moloch, který neřeší zásadní problémy při dluhové a migrační krizi. Naopak importuje migranty na „starý kontinent! Měli bychom vystoupit z EU jako Velká Británie…

Avatar
Původní autoři

Petr Mach
1.3. 2017   PL,část článku
To bylo vidět při dluhové i migrační krizi, kdy navíc vydávala naprosto chybná rozhodnutí. Namísto toho, aby pomáhala některým státům s ochranou jejich hranice, tak vytvořila bezpečnostní agenturu Frontex, jejíž plavidla i nyní připlouvají až k libyjským břehům, sbírají tam uprchlíky a vozí je do Evropy. Já mám jako europoslanec právo interpelovat Evropskou komisi (EK), takže jsem se zeptal, proč tímto nešťastným způsobem importujeme migranty na „starý kontinent“.

Napřed mi úředníci z EK odepsali, ať nahradím nevhodné slovo importovat termínem sbírat, což jsem udělal, ale dodnes, za půl roku, jsem od nich nedostal odpověď, i když mají povinnost reagovat do 6 týdnů. Oni si tam prostě dělají, co chtějí,“ konstatoval šéf Svobodných. Podle něj je právě nedávný Brexit dobrým příkladem toho, jak bychom se mohli zachovat. „My vůbec nejsme proti jakékoliv spolupráci evropských států, ale chceme, aby se země svobodně domlouvaly bez řady hloupých restriktivních opatření, která EU zavádí do všech sfér našeho života. Pokud si Němci a Italové chtějí vozit a přijímat uprchlíky, tak ať to dělají, ale ať k tomu nenutí další země. Svobodné kontakty a dohody jednotlivých států, které nejprve zváží, jestli to bude pro ně výhodné, mohou přece dále existovat v řadě oblastí – ve školství, samozřejmě i v obchodu a podobně. Britové tak chtějí opět vstoupit do EFTA, což je Evropské sdružení volného obchodu, které na rozdíl od EU nemá gigantický byrokratický aparát, jenž stále vydává nesmyslné směrnice a nařízení,“ vysvětloval europoslanec Mach.

Jsou dotace zkázou podnikaní?

Podle názoru předsedy Svobodných jsou unijní dotace záhubou zdravé konkurence, a tím i volného podnikání. Smazávají rozdíl mezi úspěšnými a průměrnými podnikateli, protože finanční injekce z Bruselu je staví na stejnou úroveň. „Podnikatel, který dokáže snižovat náklady a vyrábět lacině kvalitní zboží je na tom stejně jako ten méně šikovný, který si vyšší zisk umí zařídit jen vyřízením dotační podpory. Majitele firem to pak nenutí k novým nápadům, aby lépe uspěli na trhu. Evropské strukturální fondy tak vlastně křiví ekonomiku jednotlivých zemí,“ prohlásil Petr Mach.
Pokračování na PL