Výroky lidovců k matkám samoživitelkám jsou skandální

Avatar
Původní autoři

Soňa Marková

26. 4. 2017   První zprávy

Předseda KDU-ČSL dle médií prohlásil, že za rozpad rodin může z velké části „poměrně robustní sociální systém“ a že ženy samoživitelky si „musí najít jiného chlapa“.

Už jsme si zvykli na asociálnost a hrabivost lidovců, jak v souvislosti se sociálními opatřeními ve prospěch nejzranitelnějších skupin občanů, tak při jejich vášnivé obhajobě mnohamiliardových církevních restitucí. Nicméně cynismus zmiňovaných výroků na adresu matek samoživitelek nemá obdoby.

Právě maminky, které se mnohdy marně domáhají výživného na své děti, jsou nejvíce ohroženy chudobou. Jim nejvíce chybí dostupné kvalitní jesle, školky, nemají často ani na obědy ve školní jídelně a o možnosti poslat své potomky na školu v přírodě nebo výlet ani nemluvě. Především ony narážejí na nechuť zaměstnavatelů poskytovat částečné a sdílené úvazky, práci z domova, popřípadě další opatření, která by pomohla ke sladění rodinného a pracovního života.

Lidovci si zřejmě nevšimli, že feudalismus, kdy byly ženy zcela odkázány na vůli mužů, dávno skončil. Je jim zřejmě trnem v oku fakt, že současné ženy jsou rovnoprávné a  rozhodují si o sobě a svém životě. Pohrdání ženskými právy a asociálnost jsou pro KDU-ČSL typické. Pro KSČM ale absolutně nepřijatelné.

P.S.redakce NR: To je nepřijatelné pro většinu Čechů a Češek!