Trump: média překrucují výsledky mé práce. A někdy ji vůbec ignorují.

Avatar
Původní autoři

13. 5. 2017     zdroj
Prezident Donald Trump soudí, že média ignorují jeho práci. Uvedl to v rozhovoru pro televizní kanál Fox News, který byl zveřejněn dnes 13. května.
Trump se domnívá, že sdělovací prostředky prakticky nekomentují jeho práci. Poznamenal, že obdobná situace s pozorností tisku nikdy nebyla.


“(Média – IA REGNUM) mě neznají, jsem velmi agilní prezident. Pracuji s Čínou, Japonskem, Severní Koreou, se všemi těmi různými problémy”, stěžuje si Trump.

Prezident USA poznamenal, že média často překrucují výsledky práce jeho administrativy, v souvislosti s čímž chce reorganizovat tiskovou službu Bílého domu. Trump prohlásil, že pravidelné briefingy Bílého domu pro novináře mohou být zrušeny. Místo toho budou média dostávat e-mailovou poštou přehled informací “s jasnými, přesnými, úhlednými” odpověďmi na své otázky, aby se zabránilo překrucování.

Jako příklad takového překrucování uvedl situaci s návštěvou ministra zahraničních věcí Ruska.

“Nedávno ke mně přijel ministr zahraničních věcí Ruska, následně – a o tom média nemluvila – přijel ministr zahraničních věcí Ukrajiny. Řekl jsem: “Hoši, je třeba se smířit”. Ale ona (média – IA REGNUM) mluvila jen o návštěvě (ministra – IA Regnum) z Ruska”, postěžoval si Trump.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová