Bára Štěpánová exceluje: prý nebojuje, jen se snaží přesvědčovat spoluobčany.

Avatar
Původní autoři

Jiří Baťa
27. 6. 2017
Talentem ne příliš obdařená (vynahrazeno popředím) hééérečka, bývalá sekretutka Václava Havla, dnes velmi aktivní antizemanka a antibabišovka, ale hlavně předsedkyně výkonného výboru Spolku za zachování demokracie (to zní hrdě, že?) Bára Štěpánová, která se nechala slyšet (i vidět) v pořadu DVtv. Popravdě řečeno, s nutkáním k smíchu a občasné lítosti bylo co poslouchat (ovšem už méně na co koukat), jak ze sebe chrlí nastudované fráze pražsko-kavárenského demokratizmu, havloidní ideologie, resp. sluníčkářské a pravdoláskařské demagogie. 

Zaujala především svou názorovou frází, že ona o nic nebojuje, jen se snaží přesvědčit své spoluobčany, aby mysleli jako ona. Odmítá prý boj jako takový, protože bojovat se prý dá pouze třídně s cílem svrhnout nějakou společenskou třídu. O to ona prý neusiluje a jen chce, aby lidé prozřeli, aby se dozvěděli, co je ten Babiš za zrůda.

No jen si představte, Babiš se nechal vyfotit s nějakým dítětem, dokonce s nějakým zvířetem, což „kultivovaná“ hééérečka považuje za naprosto odporné. Prý s dětmi se fotil už Hitler a Stalin, dělají to jen odporní diktátoři. Škoda, že zanícená demokratutka Štěpánová neviděla celou řadu fotografií prezidenta T. G. Masaryka, který se stejně jako ten odporný diktátor Hitler nebo Stalin, nechal fotit s děvčátkem či dětmi na rukou. Ten Masaryk, kterému nebylo zatěžko, stejně jako Babiš či Zeman, chodit mezi prostý lid, potřást si s nimi rukou, pohovořit s nimi, podpořit je v případě, že trpěli sociálním či jiným nedostatkem (jen ty koblihy chyběly). Taky odporný diktátor, Báro?

Významně se exponující hééérečka a  demokratka Štěpánová (tak se představuje, viz její již zmíněné předsednictví výkonného výboru Spolku na ochranu zvířat, pardon-demokracie) tvrdě odsoudila takové odporné jednání, kterým se prý Babiš snaží lákat voliče na své koblihy. Otázka je, čím chce Bára přesvědčovat spoluobčany aby pochopili, jak zlý a odporný diktátor je Babiš a babišismus. Koblihy nemá a to co má, už sotva zabere!

Nicméně, obrazně řečeno, zdviženým ukazováčkem (přičemž by jistě ráda nejraději použila vztyčený prostředníček) mluvila o nebezpečí, že Babišovi představy jsou o tom, jak bude stát řídit jako firmu, že občané budou jeho zaměstnanci apod. Nezbývá než se jí zeptat: čím pak je ona, hééérečka, když ne „zaměstnankyní“, kterou mimo jiné také platí stát? Nebo je snad placena přímo americkou ambasádou? Apropó, jak sami odeesáci říkají, že kde chybí argumenty, důkazy a fakta, používají se urážky,pomluvy, lži a jiné podrazy. Hééérečka se dost nevybíravě otírá o A. Babiše a aniž by třeba znala jeho velmi podrobný životopis, raději se uchyluje k urážkám a osočováním. Ostatně, co lze od demokratutky očekávat, že?

Také přiznala, že její názory silně korespondují s názorovou ideologií ODS a TOP 09, kterých je velkým sympatizantem a přívržencem a je také rozhodnuta jedné z těchto stran (nejspíše to však bude ODS) dát svůj hlas. Jak také jinak, svůj k svému, že? Podotkla rovněž, že doufá, že Andrej Babiš se svou ANO volby nevyhraje, politické posty obsadí představitelé pravice, kteří a zde pozor, již poučeni (nikoli z krizového vývoje) z chyb minulosti, prý budou čestně a svědomitě sloužit, ano čtete dobře, sloužit občanům! Za Havla se prý ještě politika brala jako služba vlasti až potom si lidé (kteří to byli ale neupřesnila) začali plně uvědomovat, jaké možnosti jim politická moc dává. Dnes už je ale přesvědčena, že oni nebudou usilovat o moc. Až tak se prý jejich jejich taktika a rétorika změnila. Prostě hotoví beránci (ale jinak vlci v rouše beránčím) ! Je totiž přesvědčena, že oni jediní jsou schopni skoncovat s nebezpečnou (komu či pro koho však neříká) Babišovou politikou, věří, že oni (ODS) budou čestně a poctivě hájit zájmy sorry, teď mi nějak uniklo, čí že to zájmy, ale zájmy občanů to rozhodně nebudou!

Nakonec není od věci zmínit její dvě největší přání: aby nevyhrálo ANO a Babiš se tak nestal premiérem a aby ve volbách nezvítězil M. Zeman o kterém sice v rozhovoru přímo nemluvila, ale dost často naznačila, jak jej ze srdce nenávidí. Přeje si, aby Babiš zmizel ze světa a hned po tom aby zmizel i Miloš Zeman. Tito dva jsou prý ti, kteří prý bezprostředně ohrožují demokracii u nás, proto ta angažovansot v jejím spolku za záchranu demokracie v Česku. Problém je v tom, že její představy ( případně představy pražské kavárny a pravdoláskařů) o demokracii se výrazně liší od představ, které má většina rozumných občanů.

Přesvědčit občany o své demokracii bude pro demokratutku Štěpánovou opravdu, ale opravdu velký oříšek, neřku-li přímo ořech! Tak do toho, Báro a pomoci může i  lesem a přírodou odkojený kolega Nový!