Někteří sní o tom, že uvidí Rusko v knock-outu

Avatar
Původní autoři

17.6.2017 Ostrov Janiky

Vyjádřil se Vladimír Putin v rozhovoru s Oliverem Stonem. Jsou to jejich sny, ale neodpovídají skutečnosti. A ti, kdo o tom píší, to dobře vědí.
Pár jeho dalších postřehů zestručněně následuje.
Přeloženo Odtud

  • Nikdo nepřežije jaderný konflikt. USA se snaží obklopit Rusko ze všech stran protiraketovým štítem. A stačí několik hodin na to, aby se tato zařízení přeměnila na základny útočných raket.
  • Ve skutečnosti se jedná o velkou strategickou chybu našich partnerů, protože na všechny tyto snahy dá Rusko adekvátní odpověď. Nebude to znamenat nic jiného, než další závit ve vyšroubování závodů ve zbrojení. Přičemž naše odpověď bude daleko levnější. Naše technika není možná tak jemná, ale bude efektivní a udrží strategickou rovnováhu.
  • Snowdena Rusko nepotřebovalo. I bez něj máme s USA složité vztahy. Situace se pro něj nakonec vyvinula tak, že jsme mu poskytli dočasný azyl.
  • Rusko je příliš démonizováno. Jsme demokratická země. A suverénní. Počet zemí, které mohou užívat suverenitu, je možno spočítat na na prstech rukou. Není možné si myslet, že z dneška na zítřek u nás nastolíme takové poměry, jaké existují v USA, Francii nebo Německu. Společnost a stát se jako každý jiný živý organismus rozvíjí postupně a po etapách. Jde prostě o normální vývojový proces.
  • USA překáží ve sblížení Ruska s Ukrajinou. Filozofie americké politiky na Ukrajině spočívá v tom, že v žádném případě nechce připustit sblížení Ukrajiny a Ruska, protože v tom spatřuje nějakou hrozbu. Proto podporují radikální elementy. A v tomto smyslu to, co udělali, udělali velmi úspěšně. Jsou to chlapíci.
  • Pokud se ovšem podíváme na problém ze širšího hlediska, ne z hlediska konfrontace a obklopování se satelity, když se podíváme aspoň na 25 let dopředu, ve vizi stabilizace situace ve světě, pak je potřeba tuto filozofii změnit.
  • Náboženství po krachu komunismu zaplnilo vzniklé vakuum. Renesance náboženství je svázána s tím, že přestala působit komunistická ideologie. Vzniklo vakuum, které nemohlo být zaplněno ničím jiným, než právě náboženstvím. To nejsem já, kdo by to udělal. Tak to udělal sám ruský národ.
– – –