Za drtivou většinu uprchlíků na světě může politika Spojených států

Avatar
Původní autoři

– rp –
28.6.2017 PrvníZprávy

Víme to už dlouhou dobu, ale až nyní to OSN potvrdila v oficiální zprávě. V zemích s největším počtem uprchlíků bojují vojáci USA nebo jsou terčem útoku, za kterým stojí právě USA.

Podle UNHCR, více než 65 milionů lidí v loňském roce bylo nuceno opustit své domovy kvůli smrtícím konfliktům. Polovina z nich jsou nezletilí. Všechny dotčené země mají něco společného: Washington zde v nějaké formě vede válku.

Jak je možné, že navzdory této skutečnosti neexistuje mezi lidumily Západu, politiky a médii žádný křik a protesty, ale naopak náš „spojenec“ Amerika je považován za „nejlepší“? Americká propaganda propaguje sama sebe, a zdá se, že funguje dobře. Sdělovací prostředky řízenými fejky jsou hlavně odpovědné za toto utajování.

Stále se jenom mluví nebo píše o uprchlících, co pro ně udělat, ale nepíše se o příčinách uprchlictví, že by byl někdo označen, že za to může nebo dokonce byl za to odsouzen.

Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky UNHCR, který připravil hodnotící zprávu, přinesl dramatická čísla „každé tři vteřiny je člověk vystaven konfliktu a pronásledování, to je kratší doba než potřebujete k přečtení tohoto sdělení“.

To, co se ve zprávě výslovně nezmiňuje a musím to udělat, je role amerických vojenských intervencí, přímých nebo nepřímých, jako příčina většiny uprchlíků na světě, píše von Freeman v článku na blogu Alles Schall und Rauch.

Níže uvedený graf ze zprávy OSN ukazuje odkud uprchlíci v letech 2015-2016 odcházejí

Země, ze kterých je většina uprchlíků je Sýrie (12 milionů), Afghánistán (4,7 milionu) a Irák (4,2 milionu).

Spojené státy a jejich „koalice ochotných“ jak známo vedou válku v Afghánistánu po dobu 16 let (včetně Německa s nelegálním nasazením Bundeswehru) a Iráku po dobu 14 let … a žádný konec není v dohlednu. Trumpova vláda dokonce nyní oznámila, že vyšle další tisíce vojáků do Afghánistánu.

Každý americký voják stojí americké daňové poplatníky 2,1 milionu dolarů během mise v Afghánistánu. „Military Times“ napsal v září 2016, že války v Iráku a Afghánistánu dosud stály americké daňové poplatníky téměř 5 bilionů dolarů.

Toto neuvěřitelné množství peněz přináší jen ničení, utrpení a smrt. Jak by se daly využít pro něco dobrého.

V Sýrii vedou Spojené státy zástupnou válku tím, že podporují teroristy v boji proti legitimnímu režimu po dobu šesti let. Americké letouny bombardují zemi dlouhou dobu a v poslední době také američtí vojáci „pochodují“ v Sýrii.

Jak je patrné z grafu, Kolumbie je uveden na 2. místě jako „výrobce“ uprchlíků, s 7,7 miliony Kolumbijců, kteří byli vyhnáni v roce 2016.

Stejně jako v Sýrii i zde v Kolumbii vedou Spojené státy proxy válku. Od roku 1980 zde financují polovojenské skupiny tzv. „eskadry smrti“, podle Reagana jde o „válku proti drogám“.

Tato válka trvá již déle než 50 let a vyhání z domovů miliony lidí.

V Kolumbii, po pravdě řečeno, běží válka o drogy, stejně jako v Afghánistánu, který od invaze amerických vojáků se stal světovou jedničkou ve výrobě drog. To znamená, že tajné fondy CIA jsou naplněny !!!

Americká zahraniční politika je politikou války, rozšíření chaosu a zkázy, a má na svědomí také konflikt v jižním Súdánu, kde podle zprávy OSN se jedná o nejrychleji rostoucí počet vysídlených lidí.

Proč je nuceno k přesídlení většina lidí z Jižního Súdánu? Jižní Súdán má největší zásoby ropy z celé Afriky. Americkým zásahem vypukla válka mezi Severem a podle zprávy OSN asi 3,3 milionu lidí v jižním Súdánu opustilo své domovy od začátku války.

Za většinou uprchlíků a vysídlených osob je trestuhodná politika Spojených států. Dělají to zdánlivě vždy tak, že jde o lidská práva, demokracii a humanitární důvody.

– – –

Související zpráva:Další vzpoura: Itálie a Řecko si z Německa nevezmou zpět migranty