Zaorálek v triumvirátu? Z možných řešení nejhorší

Avatar
Původní autoři

Radim Valenčík
15.6.2017  blog autora

Před třemi dny, když nazrávaly změny ve vedení ČSSD, jsem položil otázku:

“Tak co – využije ČSSD výměnu předsedy k tomu, aby dohnala hlavní příčinu svého propadu? Totiž to, že nabízí místo svého pohledu na příčiny a způsob řešení současných problémů jen sliby, kterým není nikdo shttp://radimvalencik.pise.cz/4663-zaoralekvtriumviratu-z-moznych-reseni-nejhorsi.htmloudný ochoten věřit. Obávám se, že ji to ani nenapadne a propad bude pokračovat. Bývalé KSČ taky nepomohlo vyměnit Husáka za Jakeše a pak Jakeše za Urbánka. 
 


Pro pamětníky: Pád do propadliště dějin zastavil až nadějný a upřímný pokus o zásadní reformu strany ve směru étosu, který stál na počátku hnutí.”

A jak to dopadlo? Do “triumvirátu” byl povýšen člověk, který nejen zpackal program ČSSD, ale má ještě tu drzost, že z jeho odmítnutí viní občany:

Zaorálek, který má v ČSSD přípravu programu na starosti, pak konstatoval, že ani programy většinou nikdo nedočte. “Oni nám to voliči nečtou. Já to říkám stokrát:, Čtěte nám ty programy! My vám je sepíšeme, letní, zimní.‘ Takže já bych byl rád, abychom to na té naší programové konferenci našim voličům řekli: ‚Přátelé, čtěte ty naše programy!‘” řekl.

Viz: http://www.blesk.cz/clanek/volby-volby-2017/474377/cssd-strasi-procenta-zaoralek-se-sobotkou-zertovali-slavku-napis-letni-cteni.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy

Přesně jako kdysi soudruzi ve vedení strany: Nic nepochopil, z ničeho se nepoučil.

Program ČSSD je prostě špatný. Moc špatný či přesněji úplně mimo to, jakou pozici si přisvojila. To je jedna z příčin vnitřní demoralizace vedení ČSSD (kdo neví, o co dnes jde, posluhuje zlu a kamufluje rozkrádání ve velkém):

http://radimvalencik.pise.cz/4136-r2017-035-mhttp://radimvalencik.pise.cz/4663-zaoralekvtriumviratu-z-moznych-reseni-nejhorsi.html-k-programu-cssd-1.html

http://radimvalencik.pise.cz/4137-r2017-036-m-k-programu-cssd-2.html

http://radimvalencik.pise.cz/4138-r2017-037-m-k-programu-cssd-3.html

http://radimvalencik.pise.cz/4139-r2017-038-m-k-programu-cssd-4.html

http://radimvalencik.pise.cz/4140-r2017-039-m-k-programu-cssd-5.html

http://radimvalencik.pise.cz/4141-r2017-040-m-k-programu-cssd-6.html

A ještě pár odkazů na téma, co z kdysi poměrně inteligentního člověka udělalo sloužení slouhům:

http://radimvalencik.pise.cz/4260-zaoralek-skvela-ilustrace-upadku-soucasne-moci.html

Mimo jiné – Zaorálkův problém začal už někdy v době, když začal nekriticky obhajovat politiku současného vedení EU při její angažovanosti na Ukrajině:

http://radimvalencik.pise.cz/1346-ukrajina-a-anatomie-zaoralkovy-psychiky.html

– – –