Jak to bylo v Libyi II. – přepis telefonického rozhovoru Tonyho Blaira a Muammara Kaddáfího – pokračování ze včerejška

Avatar
Původní autoři

26.7.2017  Kosa zostra čili  vlkovobloguje.wordpress.com

Z hovorů Tonyho Blaira a Kaddáfího dne 25. února 2011
horší kvalita telefonátu – originální přepis místy tápe
ZdrojZdroj

MK: Chci vám říci pravdu. Vůbec to není složitá situace. Příběh je jednoduchý: organizace založila spící buňky v severní Africe. Nazvána je Al-Kaída v severní Africe. Nepoužívají arabská slova, ale islámská. Spící buňky v Libyi jsou podobné buňkám v Americe před 9/11. Z ničeho nic jim byly dány instrukce zaútočit na policejní stanice a vyvolat nepokoje. Cílem bylo získat zbraně. Najednou bylo zaútočeno na budovy a došlo k přestřelkám. Obětí na obou stranách je omezené množství. Policie byla překvapená, že byli napadeni. Není jejich taktikou demonstrovat, nejsou toho typu. Snažili se získat zbraně a zastrašit lidi. Lidé nechtěli opustit domovy. Bylo jim vyhrožováno zbraněmi. … Velitel je zadržovaný z Guntanama zvaný Al Hassadi (?). Americká tajná služba ho zná. Předali ho k nám. Jeho následovníci jsou Al Kaída. Je to džihád. Mají zbraně a terorizují lidi na ulicích. Jednou na ně zaútočí, utíkají pryč. Nedostáváte pravdivý obrázek. Žádný zahraniční korespondent zde neinformuje pravdivě. Žádali jsem všechny světové reportéry, aby přišli a viděli pravdu. Jsou to ozbrojené gangy, které mají zbraně. Bylo přijato rozhodnutí nečelit jim silou, požádali jsme jejich rodiny, aby je přinutily složit zbraně. … Stále říkají věci jako Mohamed je prospěšný. Jako Bin Ladin. Dláždí cestu pro něho v severní Africe. Posouvají svůj systém do severní Afriky. Kontrolují Středozemní moře. Plánem je .. Středozemní moře. Lodi a plavidla nevěřících. Jako v den Barbarossy a během Osmanské říše. Chtějí kontrolovat Středomoří a potom zaútočí na Evropu. Je to potřeba vysvětlit mezinárodnímu společenství. Reportéři mohou přijít ověřit si pravdu, jsou vítáni. … Vůbec žádné demonstrace. Ulice plné lidí podporujících revoluci. Dokonce jejich vlastní rodiny říkají prosím, dělejte něco – mají zbraně a nás také ohrožují. Potřebujeme přátele. …
TB: ….. Je podstatné zastavit násilí a pokusit se o zapojení všech stran do mírového dialogu
MK: Jaký druh násilí?
TB. Bylo tam krveprolití a násilí….
MK: Žádné násilí, ti lidé zaútočili na policejní stanice. Tam bylo to násilí a ti lité padli.
…..
MK: Dobře, ale musíte zdůraznit, že to je boj proti Al Kaídě. My s nimi nebojujeme, oni nás napadají.
TB: Jistě, chápu to.
MK: Pošlete reportéry a politiky. Mluvte k nim přímo, vidíte, jaký druh lidí oni jsou a jejich vazby na Al Kaídu (AK).
TB: Rozumím bodu ohledně AK. A my jsme proti AK stejně jako kdokoliv jiný.
MK: Nemáme problém s libyjským lidem. Libyjští lidé rukojmím v Benghazi a ??. Používají sílu.
….
TB: Uvědomuji si obtížnost, když jste pod útokem. Ale použití letadel k útokům na města a použití síly proti civilistům – to musí skončit, jinak je pro mezinárodní společenství nemožné konat.
MK: Takové věci se nedějí. Berou si munici. Teď jestli zaútočí na vojenské tábory…
TB. Rozumím. … Musí se snížit teplota konfliktu právě teď….
……
později odpoledne druhý hovor
….
MK: Vůbec žádné boje v Libyi, kdo to říkal? Chtějí něco jiného. Je to kampaň kolonizace; musíme definovat kolonizaci. Tady nic není, žádný boj, žádná krev. Přijeďte do Tripolisu, abyste vše tady viděli.
TB: Věříme, že se chystá boj, jestli máš bezpečné místo, kam jít, měl bys tam jít, protože to neskončí klidně a tam musí být proces změny, ten proces změny může být dosažen a musíme najít cestu, jak to zvládnout.
MK: Vypadá to, že to je kolonizace. Musím vyzbrojit lid a připravit se na boj.
….
MK: Není tady žádné krveprolití, je tu velmi klidno, ale jestli chcete zničit Libyi, jsme připraveni k boji, bude to jako Irák. Proč nepřijedete a nepodíváte se na Tripoli?
TB: .. Dovolte mi to vyjasnit, nikdo nechce rekolinozovat Libyii – Libyie je pro lidi.
…..
TB: … Jsem právě v Kuvajtu, ale mám obavy, že se to vyvíjí velmi rychle a jestli nenajdeme cestu ven v příštích několika hodinách, nevím, co se stane. Vůdce může vyjednávat a jestli nebude, skončíme v krveprolití pro mnoho Libyjců a nechci, aby se tak stalo.
MK: Není tady žádné krveprolití a žádný boj, přijďte a uvidíte sámi. Lidé šíří pověsti prostřednictvím TV stanic. Ti lidé jsou z Guantanáma, známe je jménem, podporují Al Káidu – podporujete Al Káidu?
TB: Ne, absolutně ne…..Jestliže nenajdeme cestu ven velmi rychle, mineme bod, ze kterého není návratu.
MK: Bojuje se v Alžírsku, Afghánistánu a Pákistánu atd. – podporujete terorizmus?
TB: Jsme kompletně proti terorizmu a Al Kaídě. Jediná cesta ven je teď umožnit proces ústavní změny.
MK: Části AK nejsou pro změnu – to není jejich požadavek. Jsou to děti, nikdo nemluví o ústavě nebo změnách.
TB: Ale to je proč je důležité, aby vůdce vzal iniciativu a hovořil o změně….
MK: Znamená to, že pošlete vojenskou intervenci, pokud to nevyřešíme pokojně?
TB: Absolutně ne, nikdo to nechce, nikdo na to nemyslí a není to rekolonizace….
MK: Ti lidé v Nigérii, v Afghanistánu, Taliban má ústavu.
TB: Vůdce je jediná osoba, která to může udělat pokojnou cestou. Jestli se tak nestane velmi rychle, potom lidé v Libyi to udělají velmi destruktivně.
MK: To by se nemělo stát, pokud neuděláte intervenci. Dám zbraně libyjskému lidu dnes večer.
TB: Nechceme to.
MK: My máme problém, nechte nás být. Jestli jste opravdu seriozní a hledáte pravdu, sedněte na letadlo a přijeďte se na nás podívat.
TB: Zeptám se na to. …..
MK: Přijeďte a uvidíte realitu.
TB: Zůstaňte ve spojení.

Místo návštěvy politiků nebo lidí s věhlasem, kteří by se na místě v Libyi byli sami schopni ppokračování ze včerejškařesvědčit o  realitě, přilétla bombardovací letadla. A následkem toho dnes proudí statisíce migrantů přes tenhle rozvrácený stát do Evropy. Co Evropa a konkrétně Francie s Británií zasely to dnes Evropa sklízí.

 
– – –