Nahradí Čechy muslimové a Afričané? Názor

Avatar
Původní autoři

Alena Novotná
14.7.2017 Sputnik

Kauza okolo burkin v České republice se možná zdá být nicotná a úsměvná, stojí za ní však problémy, s nimiž se naše země může střetnout.

„Za takových 10 let budou nejspíše burkiny a muslimské zvyky prostě realitou ČR a nevypadá to, že by doopravdy tomu chtěl někdo z čelních českých politiků a státních úředníku zabránit,” říká v rozhovoru pro Sputnik známý expert na islám Lukáš Lhoťan.

Sputnik: Pražský aquapark povolil návštěvnicím plavat v tak zvaných burkinách. To vyvolalo kontroverze dokonce na vládní úrovni. Ministryně pro místní rozvoj za ANO Karla Šlechtová právo na burkiny hájí, její kolegyně, Michaela Marksová z ČSSD, která vede ministerstvo práce a sociálních věcí, je k této módě skeptická. Co si o celé kauze myslíte vy?

Lhoťan: Podle mne se děje logická věc. Přibývá u nás muslimů, takže i přibývá setkání s jejich zvyky a způsobem života. Čechům se to sice nelíbí, ale pokud se něco nezmění v politice české vlády a státní správy, tak muslimů u nás bude přibývat a budou stále více prosazovat své zvyky a pojetí společnosti. Lidem se to nemusí líbit, ale když do roku 2100 má vymřít zhruba 4,5 milionu Čechů (podle Tomáše Fialy z Vysoké školy ekonomické v Praze) tak kdo je nahradí? No samozřejmě, že muslimové a Afričané. Za takových 10 let budou nejspíše burkiny a muslimské zvyky prostě realitou ČR a nevypadá to, že by doopravdy tomu chtěl někdo z čelních českých politiků a státních úředníku zabránit.

 
Jak si vysvětlujete náhle tolerantní postoj k burkinám?

Je to součást multikulturní politiky Evropské unie, české politické reprezentace a prostý logicky tah podnikatelů. Těm je jedno, že k ním do hotelu či aquaparku jedou muslimové s odlišnými zvyky, hlavně když platí. Jak se u nás říká — peníze nemají náboženství.

 
Nejsou burkiny záměrnou kulturní provokací? Muslimky by mělo spíš znepokojovat, že se budou koupat společně s muži…

Je to celé blbost. Podle mne je to snaha dosáhnout toho, aby se “vlk (tedy Alláh) nažral a koza zůstala celá”. Protože když se žena v burkinách smočí ve vodě, tak ji stejně mokré oblečení obtáhne tělo a jsou ji výrazně vidět prsa a podobně. Přitom podstatou nařízení ortodoxního islámu není jen to, že má být tělo ženy zahalené, ale nemá ani oblečení být upnuté nebo zvýrazňovat ženské tvary.

Takhle by spíše koupající se muslimky v burkinách mohly jít rovnou do soutěže miss mokré tričko.

Loni v některých francouzských městech byly burkiny zakázány jako symbol blízký k islamismu. Měla by se České republika obdobně bránit této módě?

Podle mne ano. A nejen na veřejných koupalištích. Podle mne tohle praktikují rodiče u svých dcer při školní docházce. Mám informace, že již dnes někteří muslimští rodiče odmítají v českých školách pouštět své dcery na hodiny plavání společně s chlapci a takových případu bude přibývat.

V situaci, kdy Evropská unie, přední čeští politici a státní aparát ČR plánovitě podporuje migraci z muslimských zemí do ČR, tak se nedá očekávat nic jiného. Víte, u nás před volbami vždy najednou spousta politiků začne vystupovat proti islámu a imigraci a jak je po volbách, tak najednou otočí a dělají vše proto, aby k nám tyto lidi přestěhovali.

Je to ovšem logické, když Česká republika má do roku 2100 přijít skoro o polovinu obyvatel, tak vedení Evropské unie a čeští politici chtějí vyřešit dvě krize jedním tahem. Udržet současný ekonomický model přesunem milionu imigrantů z přelidněného muslimského světa a Afriky a zároveň ulehčit těmto přelidněným oblastem. A to znamená, že muslimské zvyky zde u nás v České republice jsou, budou a budou se rozšiřovat.

– – –

Související články:
Názor: Francie může přijít o Olympiádu 2024 kvůli burkini
Kanadský premiér brání burkini