Co je to za člověka? Premiér přece…

Avatar
Původní autoři

Erik Best
8. 9. 2017 – EB
Co je to za člověka, který pošle dopis na vlastním hlavičkovém papíře a pak tvrdí, že dopis nepodepsal, že ho podepsal člověk, který už je mrtvý? Co je to za člověka, který popírá jakékoli povědomí o tom, jakým způsobem se dopis řešil, ačkoliv byl zpracován jeho podřízenými v součinnosti s jeho nejlepším přítelem? Co je to za člověka, který to po dalším nátlaku svede na další dva lidi, kteří jsou také mrtví? Co je to za člověka, který pod přísahou u soudu tvrdí, že na detaily už si nepamatuje. Co je to za člověka, který slibuje, že bude bránit zájmy své země a jejích spojenců, a potom upřednostní zájmy svého nejlepšího přítele a jeho klienta?


Co je to za člověka? Premiér České republiky Bohuslav Sobotka.

Očekávali jsme, že MF Dnes využije Sobotkova svědectví u soudu minulý pátek ke zpochybnění role advokáta Radka Pokorného v obelhávání Evropské komise ohledně ceny a podmínek privatizace OKD. Očekávali jsme, že MF Dnes zopakuje scénář čtyřdenního útoku na Sobotku z dubna 2014, kdy se blížící se krach OKD stal nejžhavějším politickým tématem v zemi.

Místo toho se ale MF Dnes tématu v posledních dnech příliš nevěnovala. To samé se nedá říct o Andreji Babišovi. Ve středu mluvil ve Sněmovně o OKD skoro stejně dlouho jako o Čapím hnízdě. A Miloš Zeman včera na TV Barrandov prohlásil, že chce, aby Evropská komise zrušila celý prodej OKD společnosti Karbon Invest.

Babišovi nepřátelé možná mají Čapí hnízdo, Babiš se Zemanem ale stále mají OKD.