EU a s ní celý Západ se může do roku 2040 zhroutit, varuje německá armáda

Avatar
Původní autoři

6.11. 2017   PL
Velení německé armády si nechalo zpracovat analýzu bezpečnostních rizik, kterým může Spolková republika Německo v příštích letech čelit. V obsáhlé studii je zmíněno celkem šest scénářů včetně toho nejhoršího. Nelze prý vyloučit, že kolem roku 2040 se západní struktury zhroutí.
Celý článek v angličtině naleznete zde

Bundeswehr má na stole obsáhlou studii o sto dvou stranách, která zahrnuje bezpečnostní rizika, jimž možná bude muset čelit německá armáda v příštích letech. Německý týdeník Der Spiegel přinesl informace o tom, že na stole je přibližně šest možností dalšího vývoje. Zprávu převzal také server Politico.eu. Podle nejhoršího možného scénáře se může Evropská unie a s ní i celý Západ zhroutit kolem roku 2040.

Nožná noční můra německých velitelů by znamenala, že v roce 2040 se zhroutí stávající světový řád, zbortí se systém hodnot, zhroutí se EU a s ní celý Západ, globalizace se zastaví a přijdou desetiletí chaosu, na která bude muset německá armáda nějak reagovat. V takovém případě by se další rozšiřování EU zastavilo, část zemí by EU opustila a Evropa by se musela vyrovnat s hrozící nestabilitou, která nehrozila po desítky let.

Prý je také možné, že se Západ postaví proti Východu. Státy z východního křídla EU zarazí další rozšiřování EU a odmítnuté státy se přidají k jinému společenství nebo k ruskému způsobu vládnutí. V takovéto Evropě by bohužel posílili extremisté.