Krasnopol v akci? Teroristé se před přesnou municí neschovají nikam (VIDEO)

Avatar
Původní autoři

Napsal/přeložil: Geo
20.11. 2017   Eurasia24
Na internetu se objevil další sestřih videí zásahu cílů ruskými zbraněmi v Sýrii. Na rozdíl od dosud publikovaných záběrů ale tentokrát nejde o likvidaci objektů teroristů leteckými údery, ale jiným druhem zbraně.Na většině záběrů z ruských dronů (všimnětě si signalizace „подсвет“/„остывание“) jsou zachyceny zásahy cílů naváděnou dělostřeleckou municí.

Údery jsou mimořádně přesné a směřují na celou řadu cílů včetně například připraveného sebevražedného vozidla napěchovaného municí (v čase 2:19).

S největší pravděpodobností jde o použití 152milimetrové munice 30F39 Krasnopol, naváděné na označený cíl laserovým paprskem. Munici lze odpalovat z různých dělostřeleckých systémů uvedené „východní“ ráže.

Ruská armáda má v Sýrii například tažené houfnice 2A65 Msta-B, které se během svého provozu ukázaly jako velmi spolehlivé, jednoduché a účinné zbraně. Právě Msta-B je nejčastěji zmiňovanou platformou pro použití naváděné munice Krasnopol. Podrobněji o nasazení těchto děl v Sýrii informovala Eurasia24.cz zde.

Geo, Eurasia24.cz
Foto: YouTube.com