Neočekávané návštěvy Vladimíra Putina

12. 12. 2017 zdroj
27.srpna 1999 měl jako premiér Vladimír Putin navštívit zasedání Rady ministrů obrany SNS v Astrachani, ale cesta byla na poslední chvíli zrušena a jeho letadlo přistálo v Machačkale. “Cíl cesty byl velmi jednoduchý… setkat se s lidmi. To je všechno”, tak ji ocharakterizoval samotný premiér. Během návštěvy zavítal do Botlichského okresu v Dagestánu, který byl osvobozen od teroristů.


1.ledna 2000 zastupující prezidenta RF Vladimír Putin nečekaně přijel na Silvestra do Gudermesu. Tam předal ocenění vojákům Ministerstva obrany a Ministerstva vnitra Ruska, kteří se vyznamenali v boji proti teroristům.

20. března 2000 přiletěl nečekaně na stíhačce Su-27 do Čečenska, aby se setkal s velením Sjednocené skupiny federálních vojsk na severním Kavkaze.

22.srpna 2004 prezident Vladimír Putin opět uskutečnil neohlášenou návštěvu Čečenska. V předvečer narozenin prvního prezidenta republiky Achmata Kadyrova, který byl zabit v květnu téhož roku, Vladimír Putin navštívil jeho hrob v obci Centoroj a setkal se s místopředsedou vlády Čečenska Ramzanem Kadyrovem.

26.září 2006 uskutečnil Vladimír Putin neočekávanou návštěvu pohraniční stráže Jermolovka na rusko-gruzínské hranici. Návštěva byla ohlášena v tentýž den. Na místě prezident uspořádal uzavřené jednání s ředitelem FSB Nikolajem Patruševem a hlavou Pohraniční stráže Vladimírem Proničevem.

9.května2014 navštívil Vladimír Putin poprvé Krym po jeho připojení k Rusku. Prezident odcestoval do Sevastopolu bezprostředně po přehlídce na Rudém náměstí v Moskvě. Návštěva nebyla oznámena předem.

12.července 2014 Vladimír Putin přicestoval na neplánovanou návštěvu Nikaraguy, kde se setkal s prezidentem Danielem Ortegou. Původně se předpokládalo, že jejich setkání se bude konat v Havaně.

11.12.2017 Vladimír Putin navštívil bez předchozího ohlášení Sýrii. Na letecké základně Hmeimim dal pokyn k zahájení stažení ruských vojsk ze země.


Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová