I Fiala opisuje od Horáčka? A proč takové blbosti?

Avatar
Původní autoři

Radim Valenčík
10.1.2018  blog autora

V poslední době se nějak rozmohlo opisovat od Horáčka. Nejdřív Drahoš, teď Fiala. Jiné vysvětlení je, že všechny řídí stejní tvůrci myšlenek. Je to dost pravděpodobné. Všem dávají do úst servilní žvásty o tom, že se nesmíme poklonkovat na Východ (to někdo dělá?), ale musíme si nechat poroučet ze Západu (to dělají). Porovnejte:

Michal Horáček, kandidát na prezidenta:

Michal Horáček, soupeř Zemana v lednové volbě prezidenta, si všiml Zemanových slov, že v EU i NATO bychom opravdu měli hrát roli sebevědomého partnera. “Nicméně jsem toho názoru, že taková politika se dělá lépe v Bruselu, Paříži či Berlíněm,” uvedl Horáček.
Viz: https://zpravy.idnes.cz/ohlasy-politiku-na-vanocni-poselstvi-milose-zemana-fhq-/domaci.aspx?c=A171226_141537_domaci_kop

Petr Fiala, předseda ODS:

Poklonkování Moskvě či Pekingu nám nezajistí ani respekt, ani ekonomický profit. I když usilovat o rozumné vztahy je nepochybně důležité. Jenže naše postavení a naše zájmy se – ať se nám to líbí, nebo ne – se prosazují v Bruselu, v Berlíně či v Paříži a tam prezident v poslední době neudělal absolutně nic. Jestli chceme o věcech rozhodovat, musíme být u stolu, kde se rozhoduje, a k tomu má pomáhat i prezident. Obávám se, že u rozhodujících stolů byl náš prezident spíš kuriozitou než vážným partnerem.”
Viz: http://forum24.cz/petr-fiala-poklonkovani-moskve-ci-pekingu-nam-nezajisti-respekt/

K tomu několik otázek:

1. Opravdu se sebevědomá česká politika dělá lépe z Bruselu, Paříže či Berlína?

2. Poklonkování Bruselu, Paříži či Berlínu nám respekt zajistí?

3. Bylo Zemanovo vystupování při setkání s Putinem “poklonkování Moskvě”? Mám na mysli Zemanovo tvrdé vyjádření na adresu provokativního článku:

“Zeman vyjádřil naději, že budou pro české badatele otevřeny ruské archivy, které by mohly osvětlit některé aspekty společných dějin. Uvedl, že během návštěvy odevzdá státní vyznamenání několika ruským válečným veteránům. V této souvislosti varoval před překrucováním dějin, k němuž se podle něj někteří lidé uchylují. “Jsou to jen ubožáci,” řekl český prezident.”
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/putin-ocenil-obsaznou-a-otevrenou-debatu-se-zemanem/1552968

A následná omluva z ruské strany:

“Ruská armádní televize Zvezda se omluvila za lživý článek o invazi do Československa v roce 1968. Na facebooku to oznámil mluvčí prezidenta Miloše Zemana, který je právě na státní návštěvě Ruska a proti obsahu článku se ohradil. Zvezda sporný text zveřejnila na svém webu v úterý, ve středu na jejím serveru dostupný nebyl. Zato se tam objevil obsáhlý článek o průběhu Zemanovy návštěvy.”
Viz: https://www.lidovky.cz/rusky-web-se-podle-zemanova-mluvciho-omluvil-za-lzivy-clanek-pt1-/zpravy-svet.aspx?c=A171122_155740_ln_zahranici_ELE

(Nebo na to Fiala už zapomněl?)

4. Projevil někdy Horáček nebo Fiala obdobné “nepoklonkování” vůči Bruselu, Paříže či Berlínu, kdy se zde Junker, Merkel, Schulz vyjádřili neakekvátně o naší zemi? (Nebo si nejsou vědomi, že k tomu několikrát došlo?)

5. Opravdu nám obchování přes třetí země (např. a zejména Německo) s Čínou či Ruskem přináší větší ekonomický profit, než přímé obchody?

Atd. V podobných otázkách na dané téma by bylo možné pokračovat. Považuji za velmi prospěšné, že se v prezidentské kampani ukázalo, že trojici hlavních antizemanovských kandidátů vodí stejní medveďáři, že se trojice hlavních antizemnovských kandidátů kryje s určitými politickými strukturami a že všem jde vlastně o totéž, o co šlo v předcházejících volbách “trojjedinému” antizemanovskému kandidátovi – Schwarzenbergovi. Ze tří trpaslíků má být vypěstována náhražka za jednoho antizemana v minulých prezidentských volbách, kterému nepomohlo ani číro.

– – – 

  

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/5359-i-fiala-opisuje-od-horacka-a-proc-takove-blbosti.html