Proč nosí barevní revolucionáři při demonstracích transparenty v angličtině?

Avatar
Původní autoři

Michal Brand
16. 3. 2018
V ulicích slovenských i českých měst probíhá malý středoevropský pokus o Majdan. Na Slovensku jako záminka a katalyzátor byla využita vražda novináře Kuciaka a jeho snoubenky. Symptomatické je, že dnes už jakoby nikoho nezajímá kým a proč byl ve skutečnosti Kuciak zavražděn.
Nápadně to připomíná střelbu na Majdanu, kde podle svědectví západních novinářů stříleli po demonstrantech i západních novinářích ostřelovači z hotelu ovládaného Pravým sektorem (protivládními extrémistickými bojůvkami ve stylu nacistických SA), účastníci Majdanu se veřejně přiznali k tomu, že střílet začali oni samivraždili policisty, toto video youtube svobodně a demokraticky smazal, ale je ještě zde.


 Existují videa, kde je zřejmé, že demonstranti byli stříleni do zad z vlastních pozic protivládních sil, existuje svědectví gruzínských ostřelovačů, kteří se hlásí o peníze slíbené jim organizátory Majdanu za rozpoutání chaosu střelbou do policistů i demonstrantů, ministryně estonské vlády, loajálního a vysoce snaživého člena EU a NATO v odposlechnutém telefonickém rozhovoru hovoří se znalostí věci, že stříleli snajpeři od organizátorů protestů atd.

Kdo tedy zvraždil Kuciaka? Souvisela jeho vražda s jeho 189 články, které nepřinášely zásadně nové informace? Nebo šlo o rituální oběť ve stylu „Šmíd – Růžička – Zifčák“, „ostřelovači na Majdanu“ apod.?

Poslední článek byl zveřejněn po smrti Kuciaka – masmediálnímu hlavnímu proudu nestál ani za zmínku, nic nového nebo zásadního v tomto článku nebylo. Ale prý byl kvůli němu popraven „slovensko-italskou mafií v čele s Ficem“. Víte vůbec, o čem tento jeho poslední článek byl? Co, jaké nové a zásadní informace přinesl, že prý kvůli němu musel být Kuciak zavražděn? Nevíte? Možná proto, že to vůbec není důležité. Protože očividně důležitá je výhradně rozbuška „Kuciak zavražděn, Fico tedy musí rezignovat“.

Proč nemusí rezignovat Kiska? Kiska je prezident „země, kde se vraždí novináři“. Fico je premiér „země, kde se vraží novináři“. Jeden odstpoupit prý musí, protože za to nese zodpovědnost, jiný odstoupit nemusí, protože prý za nic špatného nezodpovídá.

Zjištění pachatele vraždy Kuciaka už dnes ani není důležité. Média už nevolají po vyhledání pachatele nebo pachatelů a jejich potrestání. Kuciak svoji roli už sehrál, Fico podlehl nátlaku řvoucí menšiny – na Majdanu také ihned po pádu legitimní vlády jen pokáceli stromy, aby se nedalo zjistit, odkud skutečně střelba šla. Vyšetřování už není potřeba. Možná by mohlo být naopak nežádoucí, není-liž pravda? 😉

V českých zemích je záminkou pro snahu o barevnou revoluci kritika neobjektivnosti a nevyváženosti České televize. Česká televize poskytuje prostor jen svým oblíbencům a zásadně pořádá diskuse, které nejsou diskusí, střetem různých názorů za rovnocenných podmínek, ale propagandistickým monologem několika zastánců jednoho a téhož názoru. Toho jediného správného multikulti, eurosojuzového názoru. Česká televize neinformuje o událostech, ale sděluje, co si lidé musí myslet, protože jinak jsou prý primitivní, hloupí, „ruští trollové“, co podlehli „imperialistické propagandě ideodiverzních centrál“ nezávislých médií. Česká televize poskytuje prostor pro pluralitu názorů asi jako sjezdové plénum komunistické strany v období normalizace. (A dotčení neo-soudruzi s blízkými vazbami na ČT, na její mnohamiliardový rozpočet a na její významný mediální vliv se samozřejmě zlobí, když jim tuto neobjektivitu a flagrantní neplnění služby veřejnoprávního média ze strany ČT dnes někdo vytkne. Zajímavé je, že jde mnohdy o stále jedny a tytéž soudruhy.)

Co mně ale vždy přišlo zajímavé, je fakt, jak velké množství transparentů na barevně-revolučních demonstracích je v angličtině.

Až donedávna jsem si myslel, že barevně-revoluční gardy prostě pořádají divadélko pro „mezinárodní média“.

Ale možná to tak není. Dnes jsem mluvil s jedním známým. Řeč došla i na politiku. A řekl mi zajímavou věc: „Včera jsem šel okolo demonstrace studentů.“ (Nepamatuji si teď kde přesně, někde v Praze na Vinohradech.) „Učitelé vyhnali studenty ven ze školy, ti se rozestavěli a povídali si na schodech kostela. A pak se postupně začali přidávat další lidé s různými transparenty a cedulemi. Zajímavé je, že tito další příchozí hovořili německy, holandsky…“ (Ten můj známý je na rozdíl ode mne jazykově velice nadán a pozná celou řadu jazyků – řadou cizích jazyků hovoří a další minimálně pasivně ovládá.)

Zajímavé.

Že by nám na Slovensku a v České republice za demokracii, svobodu slova a změnu vlády, výměnu prezidenta a revizi výsledků několika voleb najednou demonstrovali pracovníci neziskovek a aktivisté neo-marxistických SA z různých zemí?

A transparenty jsou v angličtině, protože multikulti SA-mani svezení z celé Evropy neumí ani česky, ani slovensky? Ah, pardon, abych psal genderově vyváženě – multikulti SA-mani, SA-womani i SA-transgendeři.

Ale možná jsou prostě dnešní středoškoláci tak vzdělaní, že běžně hovoří holandsky dokonce i sami mezi sebou.

Nepodléhejme nějakým konspiračním teoriím o zahraničním vměšování. Vždyť i ta Victorie „Fuck EU“ Nullandová byla na Majdanu jen náhodou, protože měla zrovna čerstvě napečeno. Že?