Rusko obsadilo páté místo v zásobách zlata mezi ostatními zeměmi. Zlatý triumf: Rusko připravuje úder na americkou ekonomiku

Avatar
Původní autoři

3. 3. 2018 zdrojzdroj
Rusko předstihlo Čínu co do množství zásob zlata. Jak oznámila agentura Bloomberg, pouze v lednu Centrální banka RF koupila 20 tun drahého kovu a zvýšila ruské rezervy zlata na 1857 tun. Pro srovnání si uveďme, že Čínská národní banka skladuje 1843 tun.


Agentura poznamenala, že první zemí v zásobách zlata zůstávají USA. Ve Fort Knoxu je uloženo 8134 tun drahého kovu. Na druhém místě je Německo, následují Itálie a Francie. Rusko obsadilo pátou příčku, když z tohoto místa odsunulo Čínu.

Uvádí se, že nákupem zlata pojišťuje Centrální banka rizika na pozadí uložených sankcí proti Rusku. Většina zakoupeného zlato pochází z místní produkce. Rusko zaujímá třetí místo na světě v těžbě tohoto kovu.

Zlaté rezervy Ruské federace se v podstatě ztotožnily s investicemi do amerických státních dluhopisů. To by mohlo vyvolat zhroucení americké ekonomiky.

Znamená to, že Rusko zaměňuje státní dluh USA zlatem, což umožní zříci se pomoci Států. A to vyvolá v Americe hospodářské změny.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová