Vyjednávat se musí umět

Avatar
Původní autoři

Jiří Jírovec
6. 4. 2018
Krach jednání mezi ANO a ČSSD se dal předvídat. ČSSD na neschonost vyjednávat nakonec doplatí, protože z opozice nesplní žádné sliby, které, jak tvrdí, dala svým voličům.
Je velmi pravděpodobné, že poslední volební porážka ČSSD byla do značné míry dána tím, že si voliči uvědomili faleš s níž bylo vedení ANO napadáno.
Hamáček udělal ještě před jednáním dvě naprosto zásadní chyby:


1) Nedokázal vyjednat vlastní pozici v ČSSD tak, aby mohl uzavřít dohodu podáním ruky.
Vnitrostranické referendum vypadá úžasně demokraticky, ale staví představitele ČSSD do trapné situace. Na jedné straně bojují do poslední kapky krve, ale jejich úsilí mohou členové strany t.

2) Nedokázal se oddělit od urputné snahy Sobotkova vedení zlikvidovat Babiše a Faltýnka. Měl vsadit na presumpci neviny. Hra na absolutní čistotu má své meze.
ČSSD požadovalo Ministerstvo vnitra. Přeloženo do lidštiny: Kdyby ANO mělo MV, tak by prý mohlo ovlivňovat policii a její činnost. To ovšem musí platit i obráceně.

Trestní stíhání Babiše jednou vstoupí do historie jako ukázka obludné manipulace veřejnosti a zhůvěřilosti politiků. Čapí hnízdo byl projekt, který byl upraven tak, aby získal dotaci z EU.

Tak funguje kapitalismus, společnosti se dělí, spojují, kupují, prodávají a někdy i násilně získávají. To vše obstarávají týmy právníků, které dbají na to, aby vše proběhlo v  rámci zákonů (s patřičným využitím děr, které v zákonech jsou).

V případě Čapího hnízda selhaly vnější kontrolní mechanismy. Nejspíš proto, že instituce zkoumaly a rozhodovaly v době, kdy se ještě nevědělo, že Babiš vstoupí do politiky a bude se proti němu bojovat. Jinak řečeno, šlo o typický šlendrián.

Policie dostala anonymní udání až v roce 2015 dostala policie anonymní udání a další šlo do EU. Když přišla zpráva OLAFu, kterou státní zástupce nechtěl zveřejnit, došlo okamžitě k jejímu úniku do medií.

Antibabišovská propaganda se zmocnila slova podvod. Je ve zprávě, tudíž Babiš je podvodník. Co na tom, že zpráva konstatuje pouze to, že “mohlo (ale nemuselo) dojít k podvodu.