Oni to snad doopravdy stihnou!

Avatar
Původní autoři

Petr Ďoubalík
1. 5. 2018
Krymský most těsně před otevřením?
Šušká se, že by silniční část Krymského mostu měla být otevřena už 9. května. Nechce se tomu věřit, ale postup prací tomu nasvědčuje. Stavba století, v našich končinách víceméně utajovaná , vyrostla rekordní rychlostí. Jestli se chcete podívat, jak se tam dnes finišovalo, pak zde jsou pěkné záběry z kvadroptérky.

Snažili jsme se na NR čas od času nějakou informaci přinést. Určitě nezapomeneme ani 9. 5. 2018. A ještě bych měl chuť přidat několik videí, která se teď objevují – lidé si dali práci a udělali výběr z vyjádření mnoha a mnoha expertů, kteří jednoznačně potvrzují, že most postavit NELZE (z technických důvodů) nebo že se staví jen naoko a ve skutečnosti peníze putují na účty kamarádů Putina. Ale, po pravdě řečeno, jsem líný ty jejich řeči překládat, natož titulkovat. Přiložím je jen pro legraci v surovém stavu do “rozšiřujícího učiva”. Mostu zdar!

Pěkné záběry z dokončovacích prací na mostu, pořízené před několika hodinami:

Rozšiřující učivo:
Zkouška nasvícení mostu:

Most a navazující páteřní silnice Tavrida:

Experti (ponejvíce ukrajinští) nám vysvětlí, proč most nelze v žádném případě postavit. Bylo jich mnoho, vybral jsem jen 2 videa, ostatní papouškují totéž. Zamotala se mezi ně i Taťjana Montjan, jinak rozumná bytost:

Vzhledem k projevené zásadní neznalosti (v diskusi pod článkem) jednoho z našich nejvěrnějších čtenářů, soudruha Radosty, a tedy z jeho popudu, připojuji ještě informaci o tom, jak probíhalo všelidové hlasování o názvu mostu. V grafice jsou vidět názvy, které postoupily do finálního hlasování. Zvítězil “Krymský most”.

zkouška nasvícení mostu