Už to pomalu začíná být trapné.

Avatar
Původní autoři

VIDLÁK

9.7.2018   blog autora
Původně jsem chtěl pokračovat v zemědělském seriálu, ale musíme se dnes pověnovat opakovanému anglickému vtipu o novičku.
Kousek od agenta Skřípala se otrávili další Britové. Zase jsou dva, zase se jistě ví, že to byl novičok z Ruska a naši otrávení to zase nejspíš přežijí. I když teď by mohli na MI5 změnit scénář a mohli by je nechat umřít.

Zase se opáskovaly ulice, zase běhají chlapi v atombordelech a zase se nenašlo nic z čeho se doopravdy otrávili. Jako kdyby se objevil Džejms Bond, stříknul patřičnou látku, počkal až oběť padne a pak vše zase perfektně uklidil. Otrávení jsou dva, nikdo další. Jen ten Putin je jistota.

Ale řekl bych, že to podporuje moji teorii. Agent Skřípal něco pašoval pro tu jejich slavnou laboratoř. Tajná operace, či tak něco. A nějak se to nepovedlo. Případně ještě jednoduššeji. Z laborky unikly nějaké ampule. Přišel zlodějíček, šel po mobilu a odnesl si zajímavé zboží, které teď trousí a neumí s ním zacházet. Tu a tam pak má někdo smůlu.

Ale vysvětluje to ty geniální anglické doktory, kteří podávají tu správnou protilátku bez jakéhokoliv prodlení. Zřejmě se tam někde přísně tajně něco ví. Možná to raději ani neřekli Terezce Májové a tutlají obrovský průser.

Tolik k Novičoku…

A ještě krátce shrnu uplynulé dny a hektické jednání mezi Merkelovou a zbytkem EU o migraci:

Po třech letech od celého rozjezdu migrační krize, po tisíci kecech, vyhrožování, ztrapňování, apelech na humanitu a vysvětlování blbým východňárům, jak jsou xenofobní, dostali jsme se do bodu, kdy Němci a Rakušáci říkají zhruba to, co říkal Orbán už v roce 2015 a dělají to, co jsme dělali před třemi roky.

Dokonce to došlo tak daleko, že už neprosazují kvóty. Trvalo jim tři roky, než pochopili to, co u nás vědělo každé malé děcko.

Samozřejmě katastrofa se už stala. Po Evropě běhají statisíce lidí, které nikdo nechce. Každý den připlují další lidé do Itálie i Řecka, je tu hromada bezprizorních lidí a nikdo neví, co dál s nimi. Po skvělých výsledcích integrace německých i švýcarských fotbalistů už vědí i v tom Dojčlandu, že to všechno byly jenom kecy.

A tak se hraje stará osvědčená hra – Černý Petr. Nic jiného to není. Prostě se jen jedná a jedná, zřejmě se budou přesouvat lidi sem a tam a holt na někoho to padne a někomu ti migranti prostě zbudou. Vůbec to nesouvisí s dohodami, nesouvisí to se Shengenem, nesouvisí to ženevskými konvencemi. Jen se tahají karty a je třeba se zbavit té černé.

– – –