Zbožňovaný John McCain…

Avatar
Původní autoři

Jaroslav Štefec
26. 8. 2018      (převzato z diskuse na internetu)
Zemřel senátor John McCain. Celkem očekávatelně, jeho nemoc byla skutečně smrtelná a nic s ní už neudělala ani pokročilá americká medicína, která dokáže vybraným jedincům za příslušný obolus prodlužovat životy například díky opakovaným transplantacím srdce významně nad jim biologicky vymezenou dobu pobytu na tomto světě. Komedie, kterou kolem toho rozpoutal český mainstream a členové Velkého všelidového churalu, v našich končinách zvaného politická scéna, Sněmovna a podobně, svolávajícího se radostně při každé soukromé návštěvě jakéhokoliv nevýznamného politika USA, je ovšem pod jakoukoliv úroveň.


Svět se podle našich médií údajně předhání ve vyjadřování soustrasti s jeho smrtí. Proč, proboha? A komu tu soustrast vyjadřují? Klice lidí, kteří už téměř půlstoletí připravují další válku v Evropě? Prezidentu Trumpovi, jemuž byl jedním z nejtvrdších odpůrců a podněcovatelů akcí proti němu? Jeho rodině? Kdo ji zná? Který že to svět vlastně mají naši pisálkové na mysli?

McCain je českým mainstreamem s oblibou označován za válečného hrdinu, který prošel peklem vietnamského zajetí. Z jakého titulu? Jako válečný pilot, účastnící se nezákonné a z vylhaného incidentu v Tonkinském zálivu rozpoutané agrese USA ve Vietnamu na rozkaz bombardoval civilní cíle a zabíjel obyčejné Vietnamce – muže, ženy, děti. Byl zajat, a jeho věznitelé se k němu chovali přesně tak, jak si zasloužil – jako k příslušníkovi okupační armády, terorizující jejich vlast a zabíjející bezdůvodně jejich spoluobčany. Propagandistické využití jeho osudu americkými médii v 70. a 80. letech ho nakonec vyneslo až na senátorský post, takže byl víc než jen odškodněn.

Jeden z nejpitomějších příspěvků na téma úmrtí McCaina jako už tradičně při podobných příležitostech “vypotil” předseda ODS Petr Fiala. Nedovedu si ani v nejmenším představit, z čeho odvodil své tvrzení, že „John McCain byl neobyčejně statečný člověk, bojovník za svobodu, muž pevných zásad, hluboké lidskosti a stoupenec demokracie“. Znali se osobně? Stýkali se a spolupracovali? Nikoliv. Jen pan Fiala, velký přítel Spojených států, předvedl jeden ze svých standardních prostocviků rektálního alpinismu. Nejspíš se ani nenamáhal prostudovat si životopis pana senátora na Wikipedii a neví tudíž, že tento „muž pevných zásad“ byl mj. zapleten do hodně ošklivé korupční aféry, která ho taktak nestála senátorskou pozici.

Zajímalo by mě také, z čeho si pan Fiala odvodil, že zesnulý senátor byl “přítelem České republiky”. Jsem si prakticky jist, že vůbec netušil, kde z jeho pohledu jen další mrňavá „banánová kolonie“ vlastně leží. K čemu by mu to také bylo? Od toho, aby znali aspoň přibližně polohu hranic ČR jsou tu přece seržanti a nižší důstojníci, velitelé kolon vojenské techniky US Army, táhnoucích v poslední době stále častěji přes území české kotlinky. Musí přece správně vyvěsit vlaječku České republiky před pravidelným povinným klaněním českého premiéra a ministra obrany. Jinak by to byl přece trapas.

V osobě McCaina odešel jeden ze zarytých jestřábů staré školy. Apologet války s RF na území Evropy, podporovatel invazí USA do Afghánistánu a Iráku, podporovatel invaze USA do Sýrie, velký přítel Saúdské Arábie, vzoru to demokracie a ochrany lidských práv a podporovatel její invaze do Jemenu, neúnavný propagátor “Pax Americana” a Wolfowitzovy doktríny.

Welcome to Hell, John.