Kdo nechápe bratry Mašínovy a Vaška Mrázka nebo Jirku Straku. —- Malá úvaha nad článkem „Kdo nechápe bratry Mašínovy“[i]

Avatar
Původní autoři

Michal Brand
28. 10. 2018
„Mnoho se mluví v poslední době o bratrech Mašínech“, píše paní Lada Dvorská ve svém článku. Samozřejmě, podle autorky článku se o nich mluví zcela mylně a naprosto odporně a zvráceně. Minulý režim prý byl „režim zlodějů, vrahů, spodiny, krvavé lůzy a sadistických prasat“. Všichni slušní lidé prý z tehdejšího Československa buď utekli, nebo byli popraveni komunistickou mocí nebo byli alespoň ve vězení. Všichni ostatní, všichni občané tehdejšího Československa, všichni do jednoho jsou pro autorku jen naprostou lůzou, odpadem.


„Národ bez morálky, národ uznávající udavače, zbabělce a vrahy a zatracující čest, morálku a hrdinství. Národ, jehož běžní občané zcela nechápou, že se dají dělat věci nejen pro vlastní prospěch, ale že naopak někdo dělá něco z důvodu vlastenectví, morálky a charakteru, že to dělá zadarmo a rád, ve prospěch celého národa a jeho budoucnosti.“

A tito lidé, ta odporná lůza, která prostě jen žila svůj obyčejný život v tehdejším Československu, ta chátra „uznávající vrahy a zbabělce“, ta si tedy podle autorky nejen nezasloužila od bratrů Mašinů a jejich kriminální pseudo-politické bandy žádné slitování, ale rovnou spravedlivý trest. Například v Chlumci nad Cidlinou kde tato skupina „hrdinů třetího odboje“ nejprve zkusila umlátit železnou tyčí hluboce věřícího policajta, ehm, pardon „příslušníka SNB“. Ale řekněme si to na rovinu – prostě obyčejnýho venkovskýho policajta, úplně stejného jako ten městský policista, co dnes u školy vašich dětí zastavoval auta na přechodu pro chodce. Ale nechme mluvit fakta:

„Chlumec nad Cidlinou, 13. září 1951. Do města přijíždí vůz taxi obsazený mašínovci. Automobil je odcizený, taxikář skončil přivázaný ke stromu.

Příslušník SNB Oldřich Kašík v tu chvíli ještě netuší, že prožívá poslední chvíle života. Plán byl jasný. Získat zbraně pro další činnost. Vše se ale zkomplikovalo.

Událost popsal v komentáři pro Právo dokumentarista Miroslav Kačor. V předsíni služebny SNB, kam se Ctirad dostal pod záminkou nahlášení krádeže, se odehrává drama, na jehož konci je mrtvý člověk. Ctirad rozbíjí nečekaně zezadu Kašíkovi, který byl s největší pravděpodobností neozbrojen, hlavu ocelovou tyčí.

Příslušník SNB ale stále žije. Ctirad přidává ještě pět nebo šest ran. Smrtící útok dokonává jeho bratr dvěma výstřely z pistole.

Život je plný paradoxů. Kačor totiž zjistil, že zastřelený Kašík byl v hledáčku StB. Jako bývalý člen lidové strany a poté sociální demokracie. A jako hluboce věřící měl u kolegů přezdívku Kudrnatý Ježíšek.“[ii]

Topolánek (ODS) a Vondra (ODS, ale zřejmě ve skutečnosti zcela jiná organizace) je za to vyznamenali. A paní Dvorská píše, že si to ten maloměstský policajt zasloužil. ‚Dobře mu tak! Uznával vrahy a navíc to jistě bylo sadistické prase!‘ Zglajchšaltovaná wikipedie uvádí, že zavražděný policajt Kašík byl členem komunistické strany a „zastával různé funkce“. Jaké funkce wikipedie neuvádí a odvolává se na jednu knihu vydanou v roce 2011, jiný zdroj, ověřitelný on-line nenabízí. Ale jen tak malinko podsouvá, že šlo o komunistického funkcionáře. Wikipedie je dobře zeditovaná, o zavražděném policajtovi nic neříká, ani nezmiňuje, že to byl táta od rodiny, který se podle slov svého vnuka podle vyprávění zajímal o kostel, rodinu a práci. V době, kdy ho zločinná mašínovská banda psychopatů zavraždila bestiálním způsobem, mu bylo 35 let. A měl dvě malé děti.

Ale to víte, pražsko-kavárenský Der Stürmer[iii] alias Echo24 píše dokonce „Bratři Mašíni dál rozdělují společnost. Poststalinisté opěvují oběti jejich odboje“[iv] Asi jsem poststalinista, když obyčejného venkovského policajta, tátu od rodiny, který se zajímal jen o kostel, rodinu a svoji práci venkovskýho policajta považuji za nevinnou oběť odporné amorální zvrhlé vraždy spáchané několika psychopaty.

Další „hrdinství“ skupiny bratří Mašínů bylo velice podobné, až na technické detaily zločinu. Při přepadení služebny SNB (prostě tehdejší policie, SNB nebyla žádná zločinecká organizace, i dopravní policajti byli „příslušník SNB“ – jen aby to pochopili i nevzdělaní fanatici a dnešní studenti a absolventi genderových a humanistických studií) v Čelákovicích [v] svoji oběť nejprve omámili chloroformem a potom podřezali. Jako „bojovníci“ Islámského státu. Tady jsou – bratři Mašínové Blízkého Východu a dnešní doby[vi]. Ani v případě psychopatickými zločinci z bandy bratří Mašínů zavražděného strážmistra Honzátka wikipedie cudně nezmiňuje, že šlo o tátu od rodiny. V době, kdy ho zločinná mašínovská banda psychopatů zavraždila bestiálním způsobem, mu bylo 27 let.

Třetí akcí „hrdinů odboje“ bylo přepadení vozu s výplatami[vii] firmy Kovolis. Při této loupeži byl mašínovskými psychopaty zavražděn mnohaletý pokladník firmy Kovolis, pan Josef Rošický. Pan Rošický byl pokladníkem firmy již v předválečné době, tedy dávno před znárodněním, a byl i za komunistů ponechán ve funkci kvůli své spolehlivosti pokladníka. Zglajchšaltovaná wikipedie a PR agenturami dobře ponaučení vrazi Mašínové naznačuje, že prý si ho Mašíni spletli s komunistickým funkcionářem Rošickým.

Když už měli hrdinové peníze, koupili si pěkné motorky. Také, podle zlých poststalinistických jazyků, si prý nakoupili pěkné oblečení. A podle zlých poststalinistických jazyků prý také hodně utráceli po kavárnách. Ale to by jistě hrdinové odboje neudělali. Nebo možná ano, ale jistě jen v naději, že v nějaké kavárně nebo na nějakém divokém večírku potkají Gottwalda osobně a spáchají na něj atentát.

Ponaučení PR poradci dnes Mašínové tvrdí, že vlastně vraždili jen proto, aby získali zbraně na obrovské atentáty. Například prý chtěli zavraždit Gottwalda[viii], jak tvrdí zglajchšaltovaná wikipedie. Uvádí to protokol StB z výslechu Ctirada Nováka, strýce bratrů Mašínů. Člen zločinné mašínovské bandy Paumer sám uvádí, že o tom jen uvažovali.[ix] Prostě o tom jen tak planě žvanili, ‚blá blá blá atentát blá blá blá odboj blá blá a teď pojďme koupit nový hadry na sebe a pak zajdeme do kavárny‘.

Podle slov Josefa Mašína[x] plánovala jejich zločinecká banda vlastně atentát na Čepičku (ministra národní obrany, zetě Klementa Gottwalda). Tak na koho vlastně? To si ty lži nemůžete alespoň sjednotit? Příště propaganda oznámí, že „hrdinní odbojáři Mašínové nakoupili motocykly, na kterých chtěli dojet do Moskvy, podpálit mausoleum a zabít Stalina i s Berijou“ nebo nějaký podobný nesmysl. A kavárna zahýká blahem a nechá jim postavit pomník. Na Letné by mohla stát socha „Ctirad Mašín podřezává 27-letého venkovského policajta“. Novodobí Jasánci[xi] by tam každého 28. září mohli chodit slavit výročí vraždy, v ruce rudé knížky, ehm, rudé karty a mohli by tak vyjadřovat svůj „sofistikovaný“ životní postoj „vzdělaných neburanských inteligentních“ ….Krůtových z Kunderovy hry Majitelé klíčů[xii].

Ale na žádný atentát nedošlo. Po zavraždění pokladníka a nákupu motocyklů a oblečení a pár večírcích, ehm, ale to jsou jen pomluvy, pak už jen mašínovská zločinecká banda podpálila několik stohů a zranila venkovského dobrovolného hasiče – jak píše Dvorská, dobře mu tak, dobrovolnému venkovskému hasiči, uznával zbabělce a vrahy, tak se mu dostalo od Mašínů jistě „po zásluze“.

A pak už bratři Mašínové jen zdrhli na Západ. Ten je demokraticky nevydal, protože kdo vraždí s dobrým politickým heslem, má v některých režimech vždy dveře dokořán otevřené. Jako islámští teroristé v Sýrii nebo v Iráku dnes – se dveřmi a hlavně peněženkami a zbrojními sklady doširoka otevřenými v USA, ve Francii, Německu, Británii.

„Každý, kdo nechápe Mašíny a další členy třetího odboje, patří do té čeládky vypsané v předchozí kapitole…“, píše Dvorská ve svém článku. Každý, kdo má jiný názor než ona sama, je tedy podle ní automaticky a bez odvolání‚ vyznavač zbabělců a vrahů‘, součást skupiny‚ zlodějů, vrahů, spodiny, krvavé lůzy a sadistických prasat‘.

No, autorka článku „Kdo nechápe bratry Mašínovy“, Lada Dvorská se zajímavě představuje na svém facebookovém profilu[xiii]:

About Lada Dvorská

Education: Psychedelic University, Amsterdam, Netherlands

Jak by řekl jeden z lékařů při prověrce duševního zdraví Josefa Švejka – po přečtení tohoto profilu, zejména „vzdělání“, jsou jakékoli další otázky směrem k Ladě Dvorské zbytečné, případ je zcela jasný. Jako u většiny příslušníků kavárny.

Dvorská píše „národ bez morálky, národ uznávající udavače, zbabělce a vrahy“ – jak případná slova na pana Topolánka, pana Vondru i paní Dvorskou… To oni uznávají zbabělce a vrahy, zbabělé vrahy. A klaní se jim. Ale národem tito vyznavači zbabělých vrahů nejsou. Jsou jen odpornou sedlinou, odpadem národa, rádoby lepšolidi, rádoby intelektuálové, ti „progresívní“, ti „kteří pochopili“ a tak teď hlasitě vyřvávají do světa svoji vlastní amorálnost. Za Adolfa by psali oslavné články na hrdinné árijské bojovníky v řadách Einsatzgruppen[xiv] proti židovskému spiknutí. Mirek se Sášou by esesáckým vrahům rozdávali i medaile a řády.

Jen na toho Vaška MrázkaJirku Straku se asi nedostane. I když oba také jako Mašínovi vraždili tu ´chátru, lůzu uznávající zbabělce a vrahy, spodinu, sadistická prasata´. Na rozdíl od Mašínů ale nezabalili svoje zločiny do politických žvástů. A nepodařilo se jim utéct na Západ. Jejich chyba. Nejvyšší soud by jim dnes možná přiklepl i nějaké odškodnění[xv]

[i] https://pravyprostor.cz/kdo-nechape-bratry-masinovy/

[ii] https://www.novinky.cz/domaci/242746-bilance-bratri-masinu-zastreleni-podrezany-a-rozdelena-spolecnost.html

[iii] https://cs.wikipedia.org/wiki/Der_St%C3%BCrmer

[iv] https://echo24.cz/a/whtZR/bratri-masini-dal-rozdeluji-spolecnost-poststaliniste-opevuji-obeti-jejich-odboje

[v] https://cs.wikipedia.org/wiki/Skupina_brat%C5%99%C3%AD_Ma%C5%A1%C3%ADn%C5%AF#P%C5%99epaden%C3%AD_slu%C5%BEebny_SNB_v_%C4%8Cel%C3%A1kovic%C3%ADch

[vi] https://tinyurl.com/ya5hgvhr

[vii] https://cs.wikipedia.org/wiki/Skupina_brat%C5%99%C3%AD_Ma%C5%A1%C3%ADn%C5%AF#P%C5%99epaden%C3%AD_vozu_s_v%C3%BDplatami

[viii] https://cs.wikipedia.org/wiki/Skupina_brat%C5%99%C3%AD_Ma%C5%A1%C3%ADn%C5%AF#%C3%9Adajn%C3%A1_p%C5%99%C3%ADprava_atent%C3%A1tu_na_Gottwalda

[ix] https://cs.wikipedia.org/wiki/Skupina_brat%C5%99%C3%AD_Ma%C5%A1%C3%ADn%C5%AF#%C3%9Adajn%C3%A1_p%C5%99%C3%ADprava_atent%C3%A1tu_na_Gottwalda

[x] https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/josef-masin-slavi-85-svych-cinu-nikdy-nelitoval_420636.html

[xi] https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cern%C3%AD_baroni_(film)

[xii] http://www.ucl.cas.cz/edicee/data/sborniky/kongres/tretiI/48.pdf

[xiii] https://www.facebook.com/atllanka.net?fref=mentions

[xiv] https://cs.wikipedia.org/wiki/Einsatzgruppen

[xv] https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/rodine-masinu-oficialne-vratili-statek-v-losanech_454647.html