EU se zabývá margináliemi a přitom Hnutí žlutých vest stupňuje revoluci…

Avatar
Původní autoři

Jiří Vyvadil
13. 12. 2018
Cosi je podstatné a cosi nepodstatné. A velice často záleží na čase, kdy se to odvíjí. Tusk, Merkelová, Poláci, země Pobaltí chtějí přitvrdit vůči Rusku a vyhlásit zase nějaké sankce. Tak proč ne. Od majdanu a série sankcí se Rusko stalo světovou supervelmocí po boku Číny a USA. A v jistém smyslu se bez něj nic nezmění v Sýrii, a na Blízkém východě vůbec. Jen ať si přitvrdí. Rusko nikdy posledních 30 let nemělo takový geopolitický význam jako dnes. USA se před ním klepou a už i někteří idioti si myslí, že Putin organizuje žluté vesty. Proč ne. Legrace musí být.


Poté, co Evropská komise dusila kvůli justiční reformě Poláky a chtěla je vyrazit z EU a poté, co stejně kriticky postupovala proti Orbánovi, naprosto logicky zaútočila proti Babišovi. Problém Babiše je, že stále leckdy neví, která bije a nechápe, že pro zfanatizované klany evropských lidovců, socialistů a zelených je cosi jako kdysi Berlusconni nepřítelem číslo jedna. A nic s tím neudělá.

Ale nešť je to nepodstatné. Jestli Agrofert bude či nebude dostávat eurodotace, je zcela fuk. Trapné bylo, jak dalece se plazil před Evropskou komisí a stejně mu to nepomohlo. Ale jinak, pro běh Evropy a světa to význam nemá.

Co je ovšem možná nejpikantnější, jak probruselské elity dělají, jakoby nečetly manifest žlutých hvězd, který doslova rozmetává geopolitické a zřejmě i ekonomické uspořádání Evropy a vlastně i světa od roku 1945 a vyhlašuje mu válku..

Nechci řešit všechny body, ale některé mají brizanci změnu systému v západním světě.

Takže jen některé :

Politika 
 
1) Vystoupit z Evropské unie a navrátit Francii politickou, finanční a ekonomickou suverenitu.
2) V národním vzdělávacím systému: vyloučit ideologii ze vzdělávání a revidovat
3) Učinit veřejné sdělovací prostředky dostupné všem, zakázat v nich propagandu.Zastavit médiím dotace a zrušit daňové úlevy pro zástupce médií, a také zrušit „komploty“ mezi médii a politiky a rozbít mediální monopoly.

Geopolitika 
 
1) Vystoupit z NATO a zakázat nasazení francouzské armády v agresivních válkách.
2) Pokud jde o francouzsko-africké vztahy: ukončit politiku loupení, vojenského a politického vměšování.Vrátit africkým národům nespravedlivě zabavený majetek a prostředky diktátorů, stáhnout francouzská vojska do vlasti. Eliminovat koloniální systém, díky němuž jsou africké země nuceny udržovat devizové rezervy ve francouzské centrální bance a zůstávají v chudobě. Vyjednávat s nimi za rovných podmínek.
P.S.  NEVÍM, PROČ SE ÚČASTNÍME JAKO ČESKO AGRESIVNÍ MISE V MALI.
3) V Zastavit tok migrantů, na jejichž přijetí a integraci nemá Francie prostředky.
4) V oblasti zahraniční politiky: respektovat mezinárodní právo a podepsané dohody.

Ale je tam skvělé množství vynikajících námětů…

Ať si na summitu EU lídři plácají, co chtějí, a ať si je média pouští do nekonečna. Historie už jde jiným směrem.

A PŘÍSTÍ SOBOTU UVIDÍME…. VÍCEMÉNĚ UŽ SE JEDNÁ JEN O SYMBOL, ČILI O HLAVU Emanuela Macrona …

PADNE-LI, PADNE I EVROPA POSLEDNÍCH 50 TI LET.

BUDE – LI TO NEKRVAVÉ, JE TO SKVĚLÁ ZPRÁVA PRO VŠECHNY…