Macron překročil čáru jako první

Avatar
Původní autoři

Radim Valenčík
9. 12. 2018    RadimValenčíkPíše
Zašlo to hodně daleko. Každý režim se snaží, když je v úzkých, zachránit tím, že si najme  provokatéry, kteří zapalují auta či vybíjejí obchody chudším středním vrstvám, případně napadají policisty a  znesvěcují symboly hrdosti země. Na maloměšťáka to zabere. Zvlášť, když to mediální mainstream zveličí. A také je možné počítat s radikálními blbečky, které dobře organizovaná a hlavně instruovaná (zasvěcená) část policie nasměruje k tomu, aby efekt provokatérů multiplikovali. Není-li hnutí odporu dostatečně organizované a zkušené, jako je tomu v případě žlutých vest, mělo by to stačit k “obnově pořádku”.
Nestačí. Kde se “stala chyba”? Stalo se jich hned několik: 


1. Podcenění situace. Současní europapaláši si žijí ve světě, kde si rozdávají karty mezi sebou. Podcenili normální lidi, resp. přestali reflektovat svůj morální i intelektuální úpadek.

2. První překročil čáru Macron. Už minulý týden poděkoval policii za brutální zásah. To vedlo k další brutalitě. Tím se dostal mimo hru, resp. stal symbolem. Symbolem toho nejhoršího.

3. Nedůvěra lidí ve vedení nejen Francie, ale i “nadfrancijních” orgánů, je tak velká, že se odpor nedá jen tak snadno rozložit. A lidé se za pochodu učí. Mají jeden mocný stimul. Doposud si vůbec nedokázali představit, že by “demokratický systém”, který má plnou hubu “lidských práv”, byl schopen takto brutálně postupovat. Teď už si přestali dělat iluze.
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/6450-macron-prekrocil-caru-jako-prvni.html