“Nadměrné pití alkoholu způsobuje housera”

Avatar
Původní autoři

Radim Valenčík
20. 12. 2018 radimvalencik
Podnět k tomu dal samotný předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker, viz následující zpráva z Blesku:
“Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker se před slavnostním zahájením fóra Afrika–Evropa ve Vídni dostal do problémů. Politikovi se na schodech podlomily nohy a málem upadl, na pomoc mu okamžitě přiskočili jeho spolupracovníci. ZDE Není to poprvé, kdy se Junckerovi zamotaly nohy, na summitu NATO v červenci zavrávoral a vrazil do přítomných světových lídrů. Juncker už v minulosti uvedl, že má ischias, tedy že ho trápí “houser”, v tisku se ale spekuluje o tom, že za jeho nehody může alkohol, uvedl deník Daily Mail.

 

Zánět sedacího nervu, odborně ischias a lidově houser, je nepříjemné a  bolestivé onemocnění, který má vliv na pohybové schopnosti lidí. Junckera už houser na veřejnosti potrápil několikrát. Na nízkých schodech na fóru ve Vídni ztratil rovnováhu a nebýt jeho asistentů skončil by na zemi.
Juncker po příjezdu do Vídně působil energicky, nadšeně se vítal s přítomnými politiky. Estonského premiéra Jüriho Ratase dlouho objímal, s  chorvatským premiérem Andrejem Plenkovicem si plácnul “high five”. Všechno to zvládnul bez toho, aby se zvednul ze své židle.
O Junckerově zdravotním stavu se už nějakou dobu spekuluje. Po jeho nehodě na červencovém summitu NATO se dokonce mluvilo o tom, zda za jeho vrávorání nemohl alkohol. Při zaškobrtnutí Junckerovi pomohli prezidenti Ukrajiny a Finska, Petro Porošenko a Sauli Niinistö. Ze schodů ho následně vedl nizozemský premiér Mark Rutte.
“Narážel do věcí, neustále si povídal s mladšími asistenty. Byl evidentně opilý, bylo to trapné pro nás pro všechny,” sdělil anonymní zdroj britskému deníku The Sun po mírovém summitu OSN loni v květnu, kde měl Juncker další “vrávoravou příhodu”. Domněnky o jeho alkoholismu se znovu objevily letos v létě.
“Je to alkoholik, který za sebe nechává rozhodovat svého místopředsedu,” napsal o něm francouzský novinář Jean Quatremer. Dodal, že Junckerův oblíbený drink je gin. “Neošálí nás, ve skleničce, kterou si nosí na jednání, rozhodně není voda,” zmínil Quatremer. Tvrdil, že vychází ze svědectví několika Junckerových spolupracovníků.”