USA nepočítají s vojenskou reakcí na incident v Kerčském průlivu. Obyvatel Doněcka poznal v zadrženém ukrajinském námořníkovi svého mučitele z SBU


8. 12. 2018    lentalenta
Jednání o možné reakci USA na působení Ruska v Kerčském průlivu nejsou v tomto okamžiku aktuální. Uvedl to generál Joseph Dunford, předseda výboru náčelníků štábů Ozbrojených sil USA na konferenci pořádané listem The Washington Post. “Vojenská reakce nebyla, nebyla žádná diskuse o vojenské reakci v Azovském moři”, řekl Dunford. Podle něj jsou vztahy USA s Ukrajinou založeny především na pomoci při reformě ozbrojených sil a zajištění obrany země. Nicméně Dunford poznamenal, že jeho práce spočívá také v tom, aby americký vůdce Donald Trump “měl možné varianty reakce s využitím ozbrojených sil”.


Obyvatel Doněcka poznal v zadrženém ukrajinském námořníkovi svého mučitele z SBU

Po zadržení ukrajinských námořníků v Černém moři se obyvatel Doněcka obrátil na FSB, že v jednom z nich poznal muže, který jej v Berďansku mučil. Oznámil to během briefingu náčelník vyšetřovacího oddělení Federální bezpečnostní služby Ruska Michail Šišov, píše zpravodaj Lenty.ru.

“Doněcký občan, který identifikoval jednoho ze zadržených pracovníků Bezpečnostní služby Ukrajiny jako osobu, která jej mučila po zadržení v Berďansku a způsobila mu velmi vážná zranění, se iniciativně obrátil na vyšetřovací oddělení Federální bezpečnostní služby Ruska”, upřesnil. Podle vyjádření Šišova projevily doněcké orgány činné v trestním řízení zájem o tyto informace.

Když hovořil o zadržených námořnících, Šišov zdůraznil, že to nejsou váleční zajatci, jsou obviněni ze spáchání trestného činu.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová