Jak vidíme Venezuelu?

Zdeněk Hrabica
13. 2. 2019
Pravidelně komunikuji s přáteli, se svými bývalými spolustudenty z Latinské Ameriky, s přáteli. Rád se svěřím s čerstvým poznatkem; jeden od druhého se od sebe neliší! Sleduji informace, kterých se mi dostává v mé domovině. A ty jsou v ostrém rozporu od těch, kdo v této části žijí, studují a pracují. Nikdo z nich nemluví ani nepíše česky.


Svěřuji se tedy s těmi informacemi pro ty, kdož tam nežijí ani nestudují a věří jenom tomu, co si přečtou nebo dozví z televize – nebo z rozhlasu:
… jeste tedy Venezuela. Oficialne jde o spor prezidenta Madura, ktery je protiamerickeho razeni a jeho proamerickeho protivnika, ktery Madurovo znovuzvoleni za prezidenta neuznal. Obe strany maji sve stoupence. Od nedele podnika Maduro vojenska cviceni na obranu proti americke intervenci. Lid je rozdelen na dva tabory. Do toho obrovska inflace. Cina pujcila Venezuele nebyvalou castku penez. Za veskerym neklidem je zajem USA o ropne zdroje, kterych ma Venezuela spousty. Stejne jako v Iraku. To je nase analyza situace. Verim tomu, ze tak to je. Lidove masy jsou pouze manipulovany pro zajem jinych a ani si to nemusi uvedomovat.”