Německo zakázalo vývoj systému raketové obrany s Ukrajinou!

2. 2. 2019 zdrojzdroj
“Ale naši němečtí přátelé, vláda, jim to zakázali dělat s Ukrajinou”. Orgány SRN zakázaly německé společnosti zapojit se do společné výroby protiletadlových raketových systémů s Ukrajinou. Bylo to řečeno náměstkem ředitele ukrajinské společnosti Arsenal Alexandrem Kločkem. Upřesnil, že jde o unikátní mobilní protiletadlový raketový systém.


V rozhovoru s novináři Obranného průmyslového kurýra si Kločko postěžoval, že společnosti Rheinmetall bylo zakázáno podílet se na vývoji mobilního raketového systému kvůli účasti ukrajinského podniku na projektu. Příslušné rozhodnutí bylo učiněno vládou SRN.

Diskutující agentuře řekl o pokusech vytvořit v Arsenalu v Kyjevě unikátní mobilní komplex, který by se “toulal a schovával v různých výmolech a příkopech”, což by podstatně komplikovalo pravděpodobný letecký útok.

“A po prvních deseti sestřelených letadlech tímto komplexem by nepřítel nechtěl příliš létat a mít převahu ve vzduchu”, cituje agentura Kločka.

Bylo plánováno získat německou firmu Rheinmetall k práci na vytvoření podvozku a systémů pro označení cílů a podpůrných systémů pro tento komplex. Nebylo však získáno povolení od německých orgánů, protože projektu se účastní Ukrajina. “Ale naši němečtí přátelé, vláda, jim to zakázali dělat s Ukrajinou”, sdělil agentuře Kločko.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová