Nikdy bych neřekl, že se politický srandista Jaroslav Kubera stane šéfem Senátu; přitom se modlí za výrobce klimatizací, aby mu do lázní dodali arabské revmatiky, kouření je mu náboženstvím a cigaretový kouř kadidlem

Břetislav Olšer

8.2. 2019   Rukojmí
Po roční odmlce se prezident Miloš Zeman vrátil v polovině ledna 2019 k novoročním obědům s předsedy obou komor parlamentu; s šéfem Senátu však předsedu Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka příliš nešetřili a kouřili přímo u stolu. „U mě 16, nevím, kolik u pana prezidenta,“ prozradil Jaroslav Kubera počet vykouřených cigaret během dvou společně strávených hodin.

Poprvé jsem ho viděl naživo při koncertu Severočeské filharmonie v Teplicích, kterou jako primátor podporoval; předával tehdy koncertní křídlo Steinway & sons, dar města, které patří k nejbohatším u nás, jeho občané nemusí platit za odvoz odpadků… Kde na to vzali…? Předseda Senátu Kubera si totiž libuje ve Vojenských lázních v astmatech teplických arabských pacientů, kteří onemocněli z klimatizace u nichž doma…

V teplické filharmonii hraje na housle můj syn a tak jsem na koncertech občas zahlédl primátora Jaroslava Kuberu; znám též jeho video, v němž se modlí za výrobce klimatizací, co způsobují Arabům revma…

Má prostě svéráznou životní filozofii; dokonce ji prezentoval na jednom z klipů o teplických lázních, kdy na otázku, zdali není u nás muslimům zima, mj. řekl, že naopak. V arabských zemích mají všichni klimatizace, takže teploty do dvaceti stupňů Celsia jim způsobují revma a jiné potíže, což jsou důvody, proč se létají léčit právě do Teplic.

Na závěr své řeči pan Kubera podotkl, že drží palce všem výrobcům klimatizačních zařízení… A bohatí arabští klienti z dočasných naftových rájů nejsou žádní troškaři a nelze je prý dle pana Kubery odmítat. Co kdyby své dolary rozhodli rozhazovat třeba v Karlových Varech?
To by se pak nemohl pan primátor Teplic v Čechách chlubit tím, že jeho město nemá žádné dluhy, ba co víc, že je se svým hospodařením v plusu. Nabízí se srovnání mezi arabskou klientelou teplických lázní, tedy stovky neřestně bohatých občanů zejména Kuvajtu, naproti tomu se zde odehrávají identické nepořádky ze strany Romů.

Také se srocují v parcích, rovněž dělají binec a hlučně vedou řeči, ale na rozdíl od Arabů nedávají městu ani korunu, naopak berou závratné sociální dávky, zatímco Kuvajťané město svým způsobem sponzorují;; tedy i romské sociálně vyloučené spoluobčany… O petrodolarech si mohou zdejší Romové nechat jen zdát, jedině, že by jim město dávalo sociální dávky v této petrodolarové měně…Arabské pacientky v Teplicích v Čechách jako výsledek snahy výrobců klimatizačních zařízení…

Další Kuberův bonmot se vztahuje k jeho kuřácké vášni: “Dneska nám zakážou kouření a zítra někdo přijde s tím, že vypít deset piv denně je nesmysl. Nebo proč vlastně souložit, když to není za účelem zplození potomka. Teď se tomu smějeme, ale jenom do chvíle, než se z toho zrodí nový totalitní režim,“ zní další verbální perla pana nového šéfa Senátu. Kouření je pro něho náboženstvím…

V EU jsou podle něj prý všichni zastánci lidských práv, proto členové jeho náboženské společnosti kuřáků prohlásí cigaretu za součást svého náboženského rituálu a během mše v jejich kostele, jimž je pro ně hospoda, budou vyfukovat cigaretový kouř místo kadidla. Nikdo si pak z EU netroufne jim zakazovat tuto činnost, protože náboženská svoboda je jedním ze základních atributů listiny práv a svobod. A pít pivo s rumem místo mešního vína. A zrovna si v tom svém kostele můžou objednat zádušní mši…

Po roční odmlce se prezident Miloš Zeman vrátil v polovině ledna 2019 k novoročním obědům s předsedy obou komor parlamentu.

„Až se bude v Senátu projednávat protikuřácký zákon, vystoupím s pozměňovacím návrhem,“ řekl před třemi roky tehdy ještě úspěšný teplický primátor a senátor Jaroslav Kubera, známý obhájce uživatelů tabáku a zarputilý kritik protikuřáckých restrikcí. Hned na to naplnil svůj záměr, aby šokoval v rámci svého vrozeného kašpárkovství. „Chci navrhnout absolutní zákaz tabáku,“ prohlásil. „Ne, skutečně nejde o recesi,“ klamal svých rachitickým tělem a jen účelovou změnou svého kuřáckého postoje.

Taková je Kuberova svérázná filosofie, proto vykouří denně svoji plus mínus šedesátku, (na Václava Havla stejně nemá) na dveřích své primátorské kanceláře měl ceduli: „Kuřárna“, kam mohou všichni kuřáci radnice. A nejen v této zálibě si notuje s prezidentem Zemanem, který mi jako vášnivý kuřák cigaret a dýmky v rozhovoru mj. řekl: ”Kouřím, protože mám rád naši zem. Tím, že kupuji cigarety, podporuji ekonomiku našeho státu. A tím, že kouřím, ničím své zdraví, brzy zemřu, a stát ušetří na mém důchodu…”

V poslední době se už zdálo, že mu docházejí nápady, jak se zviditelnit. Omyl. Ještě nedávno tvrdil, že zavede plivání žvýkaček na teplické chodníky, aby se změnily v tartan, v letadlech navíc děsil letušky kouřením elektronických cigaret a zcela vážně navyšoval městské pojištění, aby mohl svému městu ušetřit za odklízení sněhu z chodníků na úkor financí za prohrané žaloby a odškodnění za úrazy na náledích. Byl přece iniciátorem zákona, který ruší povinnost majitelů domů zametat v zimě chodníky a tuto povinnost přenesl na obce a města.

Padesát let spolu a teď do toho „praštili“ podruhé! Senátor a primátor Teplic Jaroslav Kubera (71, ODS) s manželkou Věrou (70) nedávno slavnostně obnovili svůj slib. Polibku i výměně nových prstýnků přihlížely dospělé dcery i vnoučata. „Jsme stará škola, proto jsme spolu vydrželi,“ řekla po obřadu Blesku paní Věra, zatímco si její choť, vášnivý kuřák, odskočil na cigaretku.

„Fiat iustitia, et pereat mundus”, v překladu: „Nechť zhyne celý svět, hlavně že zvítězí spravedlnost.“ Takové je páně Kuberovo motto, proto vykouří denně cca svoji šedesátku, libuje si v astmatech teplických pacientů a ve zlomených končetinách starých lidí z náledí, převážně důchodců, většinou invalidů. Stačí, když se radnice připojistí a nemusejí nic uklízet, protože v případě zlomené nohy či jiných úrazů to přece zaplatí pojišťovna. Je to tak prý mnohem levnější, než kolik stojí uklízecí technika na zasněžení chodníky

Čas je běžec dlouhým a hlavně rychlým tempem; po čtyřiadvaceti letech má lázeňské město Teplice jiného primátora než Jaroslava Kuberu; působil v pozici šéfa radnice šest období; nyní se prý rozhodl, že znovu už nikam kandidovat nebude. Nevěřím, kandidát na prezidenta Česka by byl jako vyšitý. Je též skromný: „Jsem velmi spokojený a čekal jsem to, protože lidé nejsou hloupí a ocení osmnáctiletou práci v Senátu a osmadvacetiletou práci v komunále. To se nedá jen tak jednoduše přebít,“ zhodnotil Kubera senátní volby.

Posranec Feri: http://www.rukojmi.cz/clanky/4969-poslanec-feri-top-09-radeji-islamisty-nez-volice-zemana

A to se stačil ještě před pěti lety notně spálit. Jako občanský demokrat Jaroslav Kubera se stal pošesté primátorem Teplic. A tehdy osmnáctiletý student Dominik Feri byl ze dne na den v Teplicích nejmladším radním v zemi. Tehdy si spolu ještě vyměňovali komplimenty, teď se osočují. Poté byl Feri sice stále dosluhující radní, z Teplic se však už posunul do Prahy. Stal se poslancem, jednou z hvězd TOP 09…

Reakce na tento proradný úprk na sebe nenechal dlouho čekat. „Neskutečná sketa. Teď, těsně před volbami – protože věděl, že s TOP 09 nemají sami šanci – se spojil s opozicí,“ vyhrkne Kubera, ještě ani nedozní otázky na to, proč se rozhodl opět kandidovat a jak hodnotí spolupráci s excentricky vypadajícím mladíkem.

„Netušil jsem, že mu to tak stoupne do hlavy. Nechodí na jednání rady ani zastupitelstva. Od té doby, co je poslancem, už vůbec ne. Vznáší se v nebesích kdesi okolo Poslanecké sněmovny,“ vykládá Kubera. „Navíc kromě toho, že prosadil veřejný klavír, do kterého bouchají Romové, toho moc nenavrhoval ani nedělal. Miloš Zeman napsal knihu: „Jak jsem se mýlil v politice“. Já bych mohl napsat: „Jak jsem se mýlil ve Ferim,“ dodává.

Když Kubera prášil: https://www.svobodny-svet.cz/7212/prepis-projevu-senatora-kubery.html

Je též ve zvláštním a korektním vztahu jako člen ODS s prezidentem Zemanem; ten také dlouhodobě tvrdí, že Senát by bylo dobré úplně zrušit. Už dříve se nechal slyšet, že možným způsobem by bylo nechat Senát „vyhladovět“, tedy snižovat mu rozpočet. „Miloš ale ví, že tou samou cestou bychom mu vydusili Hrad,“ kroutí hlavou Kubera. „On to ani nemyslí vážně. On to takhle řekne a ví, že to tutově bude mediálně hrané,“ dodal v Interview ČT24.

„Pan prezident těžce nese pokusy Senátu o obvinění z velezrady. On má sloní paměť, umí dát najevo, že když se mu zdá, že mu někdo ubližuje, velmi dlouho si to pamatuje. Já jsem mu dal jednak senátní kravatu, jednak knihu o druhých komorách parlamentů,“ popsal předseda horní komory.

Kubera však na druhé straně na nedávné společné schůzce se Zemanem jednoznačně podpořil prezidenta v tom, že česká ambasáda v Izraeli by měla být přesunuta z Tel Avivu do Jeruzaléma. Zeman přesun českého velvyslanectví podporuje dlouhodobě. Z dalších ústavních činitelů se dosud nikdo podobně jasně nevyjádřil. Odpůrci přesunu tvrdí, že je třeba počkat, dokud se nevyřeší letitý konflikt mezi Izraelem a Palestinou, jehož součástí je i spor o status Jeruzaléma.

Možná si někdy takto stisknu pravici i s novým prezidentem Česka Jaroslavem Kuberou… Kdoví…?

Inu, byť pro mě není ODS tím pravým šálkem čaje, přesto bych nikdy neuvěřil, že se stane faktem a druhý nejschopnější srandista české politiky Jaroslav Kubera bude šéfem Senátu; třeba nejen to; prostě nikdy neříkej nikdy…… https://www.youtube.com/watch?v=BlmRIISjPNEKuberův sen: „Kouřením k trvale vyrovnanému státnímu rozpočtu“…?