Průzkumníci z USA dorazili na pozice OSU na Donbasu

Avatar
Původní autoři


Arťom Košelenko
26. 2. 2019       mk/politics
Na Ukrajinu také přicestoval americký poradce pro problémy reformy ukrajinského vojensko-průmyslového komplexu Donald Winter. Státy severoatlantické aliance chtějí změnit Ukrajinu na platformu pro diverzní válku. Toto prohlášení učinil ataman Mezinárodní veřejné organizace “Věrní kozáci” Alexej Selivanov. Podle něj přijeli do zóny prováděné operace sjednocených sil na jihovýchodě Ukrajiny průzkumníci USA, aby provedli audit a analýzu dodaných amerických zbraní. Dané kroky byly podniknuty kvůli korupci mezi vojáky Ozbrojených sil Ukrajiny (OSU), vysvětlil Selivanov. 


 
“Jak nám říkají naše zdroje na ukrajinském ministerstvu obrany, Američané nebyli spokojeni s tím, co viděli, což ostrým tónem oznámili důstojníkům Centra pro zajištění mírotvorné činnosti a realizace mezinárodních smluv Ozbrojených sil Ukrajiny, kteří je doprovázeli”, uvádí komentář aktivisty informační agentura Novorossija.

Dodal také, že společně s průzkumníky přicestoval do republiky i americký poradce pro reformu ukrajinského vojensko-průmyslového komplexu Donald Winter. Setká se s vedením státního podniku Ukroboronprom a dalšími zástupci vojensko-průmyslového sektoru.

Z pohledu Selivanova to všechno hovoří o plánech Spojených států, Kanady, Velké Británie a  dalších zemí NATO změnit Ukrajinu na platformou pro diverzní válku.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

1. foto: Alexej Selivanov jako bývalý ministr obrany, o kterém se psalo jako o původci finančních machinací na ministerstvu
2. foto: Alexej Selivanov zbitý na ulici 21. 4. 2014 “muži v černém”.