Vyzobáno z webů za únor 2019 – 2.část

Avatar
Původní autoři

Jan Kadubec

2.3.2019  Outsidermedia
*Dali jsme najevo, že nebudeme sedět se složenýma rukama, pokud spojenci v NATO budou nakupovat zbraně u našich nepřátel, prohlásil Mike Pence.

*Skutečnost, že evropské společnosti kupují vlastní evropská letadla za dolary, je vůbec absurdní, poznamenal Juncker.

*Politici připravují oslavy 20. výročí vstupu naší země do NATO. Takže bychom měli k 20. výročí někoho humanitárně zbombardovat, jak jste napsal. Štěpán Kotrba: „Jak jinak chcete slavit výročí existence ve zločinecké organizaci, než zločinem? Vina jedněch by neměla padat na hlavy druhých. Nesuďme národy, souzeni musí být vždy odpovědní – v tomto případě politici a generálové. Valná většina těch, kteří by měli být strážci ústavnosti a zákonnosti, kšeftuje se svým názorem i se spravedlností. Fuj. Soudy jsou stejně jako „elitní“ policie či státní zastupitelství v rukou zkorumpované sebranky kariéristů a hamižníků.“

*Sociální a ekonomická nestabilita se stane normalitou, růst moci Číny zpochybňuje výhody demokracie nad diktaturou.

*Čína se posmívá varováním šéfa amerických tajných služeb Coatese, že Peking, Moskva (plus Teherán a Pchjongjang) chtějí podkopat americkou dominanci ve světě… říká jim „velká čtyřka“… „USA jsou hlavní silou světa, a pokud se cítí ohroženy, tak jak si asi musejí připadat ostatní země,“ ironizuje Peking…

*Pokud se světla vypnou na Západě, Východ bude stále zářit, pokud Sever zhasne, stále je tu Jih. Amerika nereprezentuje svět. Neexistuje způsob, jak nás mohou USA zničit, prohlásil Žen Čeng-fej v úterý v rozhovoru pro BBC. Svět potřebuje Huawei, protože jsme vyspělejší, dodává.

*Pavlu Hasenkopfovi smazali cenzoři facebooku následující názor jako nenávistný:„Němcům nemělo být nikdy umožněno sjednocení. Naopak, po válce měli být rozděleni na 5 samostatných států velikosti Rakouska, prostě návrat před Bismarcka. Sjednocení jsou nebezpeční, protože dostávají chuť přizpůsobovat Evropu svému obrazu – a to když dělají, dělají to strojově a precizně. Chceme-li, aby Evropa nebyla německá, buď musí mít Německo v rámci Evropy protiváhu, nebo musí být rozdělené.“
*Hasenkopf ho poté vydal znovu. Můj včerejší post opět smazán, nyní probíhá tzv. přezkum, o který lze požádat, ale nelze k tomu cokoli říct. „Doba na odpuštění zločinů holokaustu a druhé světové války stále nenastala. Je chyba, že nebyl realizován plán Winstona Churchilla na rozdělení Německa na pět samostatných států zhruba velikosti Rakouska. Pak by poválečná historie vypadala úplně jinak, třeba by ani nebyla studená válka. Sjednocené Německo bez protiváhy je pro Evropu nebezpečné, stejně jako by bylo nebezpečné Rusko bez protiváhy v USA,“ napsal právník.

*Macek: V listopadu 2016 jsem napsal a publikoval následující slova: Člověk je zvíře ze smečky. Podíváte-li se ovšem na většinu dnešního světa, ještě nikdy v historii lidstva nebyly zdroje a zisky ze společné práce rozdělovány v té které smečce tak nerovnoměrně jako nyní. Žádnou smečku ovšem nelze za takových podmínek udržet delší dobu pohromadě a v klidu, a to zvláště za situace, kdy ty největší majetky nevznikají prací rukou a hlav, ale spekulacemi a obchodováním s deštěm, které nepřináší ohromné většině smečky pražádný užitek. Zedník, který postaví pěkný dům či učitel, který dobře vychová spoustu lidských mláďat, je pak nejen v mých očích mnohem užitečnějším členem smečky, než burzovní spekulanti, prodejci všelijakých derivátů derivátů, nafukovači bublin, přerozdělovači cizích peněz, mistři nepotřebných „kecacích“ oborů prodávající veřejnosti navoněné pšouky, sociální inženýři vnucující nám všelijaká dobra, která nejen nepotřebujeme, ale vesměs škodí, neustále se mýlící „experti“ na to či ono, mediální vykukové, vyčuraní všehoschopní právníci z uměle vytvořené právní džungle, ziskuchtiví členové všelikých „neziskovek“, umělé celebrity, myriády zbytečných úředníků či další a další příživníci u cecíků veřejných peněz. Ti všichni nepřinášejí nikomu mimo sebe sebenepatrnější užitek. Lidé, kteří všechny tyto lehkoživky zásluhou mizerného politického systému svojí prací živí, jsou od nich navíc neuvěřitelně znevažováni, ponižováni, zesměšňováni a nálepkování kdejakým hanlivým výrazem. Poctivá střední třída živící se svým umem a svojí prací, základ stability a prosperity každého státu, je setrvale sešněrovávána, zdaňována a po částech likvidována, opět na úkor lehkoživek všeho druhu, s potěšením si volícího svého vůdce smečky s jednou jedinou povolební podmínkou – nic na jejich způsobu života neměnit. Zdá se však, že se tento svět přece jen začíná drolit. Samozřejmě, že učinit pořádnou změnu bude ohromně složitý a těžký úkol, neboť stávající „elita“ je sevřená a pevně stmelená strachem o své lehké živobytí, ale je opravdu nejvyšší čas skončit se světem, v němž se „elity“ blahosklonně poplácávají po zádech a „nevzdělaní blbečci na periferii žití“ to vše platí.

*Citát Železné lady Margareth Thatcherové z její knihy Umění vládnout: „Sjednocená Evropa je klasickým utopickým projektem, pomníkem marnivosti intelektuálů, programem, jehož nevyhnutelným údělem je krach.“

*Je moc hezké, že se oči bruselského ostříže Junckera stále dívají do Sýrie, Ukrajiny, Libye, Turecka, Venezuely, ale občas by se měly zatoulat i na životy občanů EU, říká komunistická europoslankyně Kateřina Konečná.

*Politolog Zbořil upozorňuje, že se politici nechávají unášet, jak by řekl klasik, svou chtivou vášnivostí a touhou po touze nezůstat zapomenuti. Ještě zde není slyšet tolik vulgárních slov jako v ‚uměleckých‘ programech mnoha českých TV, nebo dokonce na jevištích českých divadel, v různých televizních programech, a zatím ještě nedochází k brachiálním útokům. Ale už se jimi začalo vyhrožovat. V jiných evropských parlamentech ale už nějaká ta facka padla a zřejmě na ně dojde i u nás, až se konečně dokážeme identifikovat s evropskými hodnotami, jak si mnozí propagandisté pracující v zájmu EU přejí.

*Krátce poté, co nezvolený (ale uznaný) venezuelský „prezident“ Guaidó nahlas zauvažoval o tom, že by případně i autorizoval americkou vojenskou intervenci do své země, zpražil ho americký demokratický kongresman Ro Khanna, podle něhož americké agrese neschvaluje nějaký venezuelský Guaidó, ale Kongres USA… a ten to prý neudělá…

*Tereza: Celé to beztak už rozlouskl prezident Zeman, který pozval Guiadóa do Prahy, aby mu osobně pogratuloval, jak hezky se stal tím nezvoleným, a tudíž nedemokratickým venezuelským prezidentem. Napsal. „Dovolte mi, abych Vám co nejsrdečněji poblahopřál k Vaší odvaze převzít v souladu s venezuelskou ústavou odpovědnost za venezuelský národ a dovést ho ke svobodným a demokratickým volbám.“ Upřímně, rozum nad takovými pompézními frázemi zůstává stát. To se Zeman fakt chce s tím Trumpem setkat tak moc, že se zkouší zalíbit zrovna takhle? Jinak nechápu, proč se vůbec Česká republika musí motat do amerických převratů v Latinské Americe. Už jsme přece pomáhali se zničením Iráku a okupací Afghánistánu, pomáhali jsme odtrhávat Kosovo od Srbska, takže už bychom snad mohli mít penzum vazalství a narušování mezinárodního práva bohatě splněno, ne? Tak proč? A fakt máme právo určovat, kdo že jako jediný má právo vládnout ve Venezuele? A pokud to právo máme, který kovaný demokrat nám ho asi tak dal? A když už to právo máme a jsme v takovém laufu, co kdybychom tedy opravdu „sestřelili“ toho Macrona, když je doma tak neoblíbený, a strčili nahoru místo něj někoho vhodnějšího? Nebo že bychom aspoň Putina nahradili tím Navalným, když už v Rusku – kromě Pussy Riot – nikoho jiného neznáme? Není to celé na hlavu?

*Ten proruský Zeman je fakt vychytralý. Poblahopřál Guaidóovi k převzetí úřadu a pak ho pozval do exilu, okomentoval celou věc americký novinář žijící v Česku Erik Best.

*Někde si vzpomněli na podobně nechvalně známé heslo ‚Dnes Evropa, zítra celý svět!‘ Nebo jsme si zvykli i na ty, kteří jako někteří čeští politici aplaudovali indonéskému gen. Suhartovi a později podobnými epoletami ozdobenému Augustu Pinochetovi. Anebo schvalovali nezávislost Kosova, státní převrat na Ukrajině, kteří si myslí, že už je dnes na mezinárodním válčišti všechno povoleno. Snad tomu opravdu tak je, ale neměli bychom zapomínat, že podle tohoto mustru se dá vyvážet demokracie kamkoli. Třeba i na Kamčatku… dodal Zdeněk Zbořil. Karel Schwarzenberg to sice také tak trochu udělal za vládu a prezidenta v případě Kosova, ale to neznamená, že je bez viny, pokud jde o válku proti Srbsku, a že když chtěl posílat půlstoletí už nebohého prezidenta ČSR Edvarda Beneše k soudu do Den Haagu, že stejný osud nebude pronásledovat také jeho.

*Mogheriniová je typický představitelem evropské intelektuální primitivnosti jakou u nás reprezentují Poche či Petříček nebo blouznivci ze strany Pirátů a lidí typu úlisně neschopného Drahoše. Mají unikátní schopnost nevidět problémy, proti kterým by se měli postavit, odpověděl Doubrava. Mogheriniová je pověstná tím, jak moudře pronáší obecné ptákoviny bez hlavy a paty. V souvislosti s jednáním EU – arabské státy, dopustila se také něčeho podobného. Jedna ptákovina za všechny: „Co se děje v arabském světě, ovlivňuje Evropu a naopak. Jak se říká u nás ve Středomoří: Jsme na jedné lodi,“ kafrala na tiskové konferenci Mogheriniová. Co to je za nesmysl, jaká společná loď? Opakuji, arabské státy umožňují, v řadě případů i potichu organizují, islámskou migraci do EU, jsou na cestě k obsazení EU. Také stojí za rozvratem Sýrie, protože podporovaly džihádisty, kritizuje senátor.

*Nová studie došla k závěru, že před příchodem Evropanů v roce 1492 žilo na americkém kontinentě na 60 miliónů lidí; pro porovnání – v Evropě žilo v té době 70-88 miliónů lidí. Když roku 1492 Evropané vstoupili na ostrov Hispaniola (dnešní Haiti a Dominikánská republika) a v roce 1517 na americkou pevninu, přivezli s sebou spalničky, neštovice, chřipku a dýmějový mor – s devastujícími následky pro domorodé obyvatele. Podle nejnovějších zjištění do začátku 17. století zemřelo 56 miliónů lidí, tedy přes 90 % předkolumbovského a 10 % globálního obyvatelstva. Tento ‘velký skon’ představuje historicky nejvyšší relativní úmrtnost lidí, a to i ve srovnání s 2. světovou válkou, kdy 80 miliónů zemřelých reprezentovalo 3 % globálního obyvatelstva té doby; převyšuje též úmrtnost během morových epidemií, např. ve 14. století zabila „černá smrt“ v Evropě 30 % obyvatelstva.

*PPK: K soudu si nechodíme pro spravedlnost, ale jenom pro rozsudek. V kapitalismu dostane každý spravedlnosti právě jenom tolik, kolik si jí je schopen z vlastní ka(p)sy zaplatit. Právo je dáno zákony a ty nejsou o nic víc, než libovůle elit, čili právě a jen těch bohatých, kteří vlastní prostředky, které státní moc může použít k uplatnění mediálně výchovné a donucovací moci. Moci, která je v krajním případě uplatňována i násilím nebo hrozbou jeho užití, když se vlastníkům násilí právě tohle zrovna zachce.

*Gilles Lipovetsky – Éra prázdnoty: Čím víc se lidé vyjadřují, tím méně toho mají co říci, čím víc se propaguje subjektivnost, tím anonymněji a prázdněji působí. Tento paradox ještě posiluje skutečnost, že tento příval slov vlastně nikoho nezajímá – jistě s nezanedbatelnou výjimkou samotného tvůrce nebo mluvčího. Právě to je narcismus: vyjadřování čehokoli, přednost komunikace jakožto činnosti před povahou sdělení, lhostejnost k obsahu, hravé pohlcování smyslu, komunikace bez účelu a bez publika, jejímž hlavním příjemcem je sám mluvčí. Proto celá ta přemíra představení, výstav, interview, řečí pro kohokoli postrádajících jakýkoli význam, které už nezávisejí ani na okolní náladě: jde o něco jiného, a sice o možnost a touhu vyjádřit se bez ohledu na povahu „sdělení“, o právo a narcistické potěšení vyjadřovat se pro nic za nic, sám pro sebe, ovšem předávané a zesilované nějakým médiem. Sdělovat jen pro samo sdělování, vyjadřovat se jen proto, abychom se vyjádřili a aby nás zaregistrovalo naše mikropublikum – i v tom se ukazuje spojitost narcismu s postmoderní ztrátou podstaty a s logikou prázdnoty.(pokračování)