Expert upozornil na anomálně vysokou účast v ukrajinských volbách

Maxim Karpenko
2. 4. 2019 politnavigator
Velké procento volební účasti v prezidentských volbách na Ukrajině svědčí o masivní falzifikaci a zpochybňuje jejich legitimitu. V komentáři PolitNavigatoru to sdělil politolog Denis Denisov. Expert poznamenal, že za účelem zajištění takové účasti by musely odhlasovat Krym, Donbas a emigranti všichni dohromady.


“Na jedné straně je to výsledek v zásadě očekávaný, protože ve volbách zvítězila osoba s nejvyšším ratingem a druhé místo obsadil člověk, která má největší administrativní zdroje. Byl jsem velmi překvapen účastí. Na internetové stránce ústřední volební komise nyní vidíme 18 milionů 700 tisíc. To je mimořádně vysoká účast pro současnou Ukrajinu, nemožně vysoká účast”, řekl expert.

Poznamenává, že na základě těchto čísel přišlo téměř 90 procent voličů žijících na Ukrajině k volbám.

“Ale my přece známe přibližný počet lidí, kteří jsou kvůli výdělku trvale v Rusku a EU, lidí, kteří včera nepřijeli a nehlasovali a nacházejí se na území Krymu, DLR a LLR. Proto jsou tyto údaje velmi znepokojující. Zvláště v kontextu legitimity. Budeme čekat na druhé kolo, ale předá Porošenko moc pokojně? Myslím, že ne. Ucítil krev, když už se dostal do druhého kola, a teď udělá všechno možné a nemožné, aby vyhrál volby”, řekl Denisov.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová