Barma – Islám donutil i buddhistické mnichy vzít do rukou zbraně

Avatar
Původní autoři
Bezbranná neviňátka – barmští Rohingové

-art-

28.5.2019 SvobodnýSvět
Média nás už několik dní masírují povídáním o tom, jak jsou v Barmě (Myanmar) na chudáka islamánka zlí. Masturbují nad srdceryvnými příběhy muslimů, aniž by dostala prostor druhá strana.


Dokonce vystartovali po disidentce Su Ťij, kamarádce Václava Havla. K případu se vyjádřil i lidumil od Bosporu Erdoğan, který to označil za genocidu. Takže všichni víme, že média jsou zas na straně pravdy a lásky. Erdoğan mluví o genocidě, protože je na to jako turek a muslim expertem.

Ale k věci:
Buddhisté z Barmy po muslimských útocích přitvrdili a hovoří se i o tom, že nechali zaminovat hranici s Bangladéšem, aby se teroristé podporování muslimským obyvatelstvem nemohli dostat zpět do země.

I mírumilovní buddhisté totiž vědí, kdy je třeba přestat se nechat zabíjet.

Známý barmský buddhistický mnich Ashin Wiratu již před lety řekl:

„Můžete být sebemilejší a plní lásky, ale nemůžete spát vedle zuřivého psa. Pokud budeme slabí, naše země se stane muslimskou zemí.“

Co se teď stalo?

Muslimští Rohingové 25. srpna zaútočili na několik desítek policejních stanic a vojenských stanovišť. Při tomto pokusu muslimů o nastartování občanské války zemřelo přes 400 lidí a desítky tisíc lidí musely opustit domovy.

Kořeny problému — začalo to velkým a nečekaným stěhováním muslimských Rohingů do Barmy.

Rohingové jsou muslimská menšina, která emigrovala z Bangladéše do Barmy, bez jakékoli možnosti Barmy se připravit, velmi rychle zabrali místním půdu a stali se na mnoha místech většinou. Desítky let vedou boje s vládou a projevují separatistické tendence. Rohingy podporují i radikální islámské skupiny jako Al Kajda. Zlom přišel poté, co Rohingové začali zabíjet mnichy, tuším, že to je začátek jejich konce v Barmě.

Více o tématu v závěru článku. Teď zas zpět k současnosti.

Barmské úřady viní muslimské Rohingy ze žhářství a zabíjení civilistů. Řada neziskových organizací na ochranu lidských práv naopak uvádí, že vypalování domů a vraždy civilistů jsou dílem barmských úřadů, které se snaží Rohingy ze země vyhnat.

Tyto organizace podpořil i muslimský diktátor Turecka Erdoğan, velký popírač turecké genocidy Arménů. Ten označil opatření proti agresivním muslimům, kteří napadli policejní stanice, za genocidu.

Je tedy jasné, že cokoli dnes muslimové spáchají, budou jejich souvěrci prezentovat jako útlak muslimů.

Neziskovky, které říkají to samé, co Erdoğan, obviňují barmskou vůdkyni a bývalou disidentku Do Aun Schan Su Ťij, z toho, že se asi 1,1 miliónu Rohingů žijících v Barmě dostatečně nezastala. Zastat by se podle neziskových organizací měla desítek tisíc agresivních muslimů, kteří útočí na policejní stanice, buddhistické chrámy a barmské vojáky. Barmská armáda prý po útěku muslimských teroristů do Bangladéše zaminovala hranice, aby se muslimští fundamentalisté nemohli vrátit zpět a znovu zabíjet. I za toto čelí Barma kritice neziskových organizací.

Su Ťij se proti výrokům ohradila, protože nahrávají právě muslimským teroristům.

Mysleme na Barmu, protože jejich válka s islámem již brzy bude i naší válkou

Začalo to přitom přijímáním uprchlíků.

Podle Rohingů jsou původními obyvateli, Arakanska, jednoho ze států Barmy.

Administrativní mapka Myanmaru
Barmští historici ale poukazují na to, že do Barmy tito muslimové přišli poprvé v 15. století a ve větší míře až za britské správy a potom ve dvou vlnách v letech 1948, kdy byla vyhlášena nezávislost Barmy a 1971, kdy probíhala válka v Bangladéši. (Ano zase v tom byl islám.)
V roce 1982 barmská vláda přijala rozhodnutí o neuznání občanství Rohingům. Rozhodnutí, s kterým souhlasilo 96 % obyvatelstva, nepřišlo jen tak. Rohingové vedli desítky let povstání a bojovali proti vládě. Jejich separatistické pokusy byly podporovány i ze zahraniční. Podporu poskytly i radikální islámské skupiny, včetně Al Kajdy.

Mudžahedíni se na hranicích s tehdejším Pákistánem, ze kterého přišli, pokoušeli o převrat a připojení poloostrova Mayu k východnímu Pákistánu, nynější Bangladéši.

Nejtvrdší boje z 50. a 60. let utichly a Rohingové ztratili podporu. Situace začala být výbušná s celosvětovým oživením islámu v roce 2001. Na území znovu začali působit muslimští povstalci. V roce 2016 se znovu objevili zahraniční džihádisté. A po hromadném znásilnění barmské ženy muslimy situace vyeskalovala v lokální občanské nepokoje, při kterých umírali lidé na obou stranách.
Zlom přišel poté, co Rohingové začali zabíjet mnichy.

Buddhisté a s nimi i mniši vzali do rukou zbraně. Teprve tehdy se situace jednostranně chytila západní média a vinila pouze barmské buddhisty.

Z této doby je známý Ashin Wirathu, buddhistický mnich s pistolí.

Pokoušeli se z něj dělat nového Hitlera jen proto, že nechtěl, aby jeho země už nebyla jeho zemí.

Nakonec se zeptejte sami sebe, jak špatný musí být islám, když donutí i buddhistické mnichy vzít do rukou zbraně?

Doplněno:

Promuslimskému příběhu médií nevěří ani bývalá americká diplomatka, Priscilla Clapp, která v letech 1994 až 2002 působila v Myanmaru.

„Současnou krizi vyvolal rozsáhlý teroristický útok muslimských extremistů přicházejících z území Bangladéše, kteří útočí nejen na barmskou armádu a jiné etnické skupiny, ale i na muslimy, kteří s nimi nechtějí spolupracovat. Tito bojovníci jsou řízeni z ciziny, většinou se ale jedná o Rohingy žijící v Pákistánu. Nejnovější útoky jsou podnikány s cílem přerušit mírové snahy v regionu.“   Zdroj

Podrobnosti o muslimském teroru v Barmě najdete ZDE